EasyJet poszerza swoją ofertę

Autor tekstu: , Data publikacji:

W grudniu br. EasyJet uruchomi dwa nowe połączenia do Reykjaviku i Marrakeszu. Rejsy realizowane z lotniska Bristol Airport są kolejnym etapem ekspansji tego przedsiębiorstwa na rynku lotniczym.

Choć loty rozpoczną się dopiero w połowie grudnia to już od wczoraj (30.09) możliwy jest zakup za pośrednictwem internetowej strony linii biletów na te rejsy. Połączenia do stolicy Islandii rozpoczną się 12 grudnia, a do Maroka dwa dni później. Zgodnie z planem przedsiębiorstwa obydwa loty mają odbywać się dwa razy tygodniowo. Do Reykjaviku polecimy w czwartki i niedziele, a do Marrakeszu we wtorki i soboty. Oferta brytyjskiego przewoźnika jest pierwszą na tamtejszym rynku propozycją bezpośredniego lotu z południowej Anglii na Islandię.

Połączenia na Islandię i do Afryki będą obsługiwane przez samoloty typu Airbus A319 wyposażone w 156 miejsc siedzących. Władze EasyJet przewidują, że w pierwszym roku ruch pasażerski na tych trasach przekroczy 55tys. podróżnych. Poszerzenie dotychczasowej oferty o loty do Reykjaviku i Marrakeszu jest kolejnym po ubiegłotygodniowej zapowiedzi spółki o 15 nowych rejsach z Hamburgu etapem rozwoju przedsiębiorstwa. Nowe połączenia z Niemiec mają zostać uruchomione po oddaniu do użytku nowej bazy lotniczej w tym niemieckim mieście co przewiduję się na wiosnę 2014r.

-Reykjavik staje się za sprawą malowniczych krajobrazów i piękna natury coraz atrakcyjniejszą lokalizacją dla turystów z Wielkiej Brytanii. Z kolei Marrakesz oferuje luksusowe hotele, a także bogatą historię i kulturę. Z przyjemnością mogę ogłosić rozpoczęcie od grudnia tego roku połączeń do tych lokalizacji z Bristol Airport – powiedział Ali Gayward dyrektor handlowy EasyJet.