Eurolotem z Poznania do Krakowa już w sierpniu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Nowe połączenie lotnicze z lotniska w Poznaniu uruchamiają linie Eurolot. Samoloty z poznańskiej Ławicy do Krakowa wystartują już 20 sierpnia. To pierwsza z zapowiadanych nowości w rozkładzie przewoźnika.

Na trasie Kraków – Poznań – Kraków rejsy odbywać się będą od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. Eurolot uruchomi też wieczorne połączenie w niedziele.

– Polacy coraz częściej i chętniej wybierają samolot, jako szybki i wygodny środek transportu. Pragnąc zaspokoić potrzeby podróżnych otworzyliśmy kolejne połączenie krajowe, między Poznaniem i Krakowem. Liczymy, że wielu pasażerom ułatwi to podróżowanie – w komfortowych warunkach i przystępnej cenie, mówi Mariusz Dąbrowski, Prezes Zarządu Eurolot SA.

Eurolot kusi atrakcyjnymi cenami biletów i brakiem dodatkowych opłat za bagaż.

– Bilety będzie można rezerwować już od dzisiaj, w cenie od 99 zł. Wznowienie rejsów na trasie Poznań-Kraków to odpowiedź na potrzeby pasażerów i kontynuacja rozwoju siatki połączeń krajowych Eurolot,  informuje Mateusz Kokosiński, Dyrektor Handlowy Eurolot SA. Jak dodaje, pasażerowie, którzy posiadają bilet elektroniczny na odwołane połączenia OLT Express na trasach Kraków – Poznań – Kraków lub Katowice – Poznań – Katowice mogą zgłosić się z nim do Eurolotu i w tej samej cenie zarezerwować bilet na połączenie liniami Eurolot na trasie Kraków – Poznań – Kraków.

– Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszą specjalną infolinią pod numerem  +48 22 574 05 00 lub z kasą lotniskową w porcie w Poznaniu lub w Krakowie, tłumaczy Mateusz Kokosiński.

– To dobra wiadomość przede wszystkim dla pasażerów, którzy przyzwyczaili się już do przelotów na trasie Poznań-Kraków. To kierunek z dużym potencjałem, potrzebny w naszej siatce połączeń, dlatego jesteśmy przekonani, że samoloty Eurolotu będą wypełnione. Branża lotnicza nie znosi próżni, doceniamy więc szybką reakcję przewoźnika i elastyczność w przebudowie swojego rozkładu lotów. Mamy nadzieję, że przedstawiana dziś oferta będzie z jednej strony atrakcyjna dla pasażerów, a z drugiej – oparta na zasadach rynkowych, mówi Grzegorz Bykowski, członek zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Na co mogą liczyć podróżni? W cenę biletu na połączenia Eurolotu wliczona jest zarówno opłata bagażowa, jak i koszt wystawienia samego biletu. Do walizek możemy spakować 20 kilogramów bagażu rejestrowanego i 6-kilogramowy bagaż podręczny. Dzieci do drugiego roku życia podróżują z Eurolotem bezpłatnie. Jedynie połowę ceny biletu zapłaci natomiast młodzież do 18. roku życia.