Eurostar odnotowała wzrost liczby pasażerów

Autor tekstu: , Data publikacji:

Koleje Eurostar rozwijają się.Nowoczesne usługi linii kolejowych zapoczątkowały dobry początek roku, w którym wzrosły obroty spółki i liczba pasażerów.

Jak podaje portal breakingtravelnews.com, w pierwszym kwartale tego roku przychody ze sprzedaży wzrosły o 7%, czyli  z 197 mln funtów do 211 mln funtów. Liczba pasażerów wzrosła do 2,24 mln z 2,15 mln z analogicznego okresu z ubiegłego roku.

Wzrost spowodowany jest przez odnotowaną większą ilość podróży wypoczynkowych oraz podróży służbowych w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Nicolas Petrovic, prezes Eurostar, skomentował:
– nasze podstawowe destynacje cieszą się w dalszym ciągu dużym powodzeniem wśród pasażerów. Jesteśmy także świadkami dużego popytu na proponowane przez nas przejazdy do Amsterdamu – pasażerowie coraz częściej decydują się na podróżowanie szybką koleją.

Ten rok dla Londynu będzie jednym z najbardziej ruchliwych. Spodziewany jest przyjazd wielu turystów. To za sprawą obchodów jubileuszowych królowej i olimpiady, która odbędzie się pomiędzy 27 lipca a 12 sierpnia. Szybkie koleje Eurostar już szykują się do sprawnego przyjęcia i obsłużenia dużej ilości gości.