Finnair poleci do Chongqingu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Fińska linia lotnicza Finnair wprowadza bezpośrednie loty do jednego z największych i najszybciej rozwijających się miast Chin – Chongqingu.

Połączenie Finnair jest pierwszym bezpośrednim połączeniem Europy z tym chińskim miastem. Jak tłumaczą przedstawiciele Finnair, nowa destynacja jest częścią nowej strategii przewożnika, który konsoliduje mniej rentowne połączenia paneuropejskie, a rozwija bardziej zyskowne trasy międzykontynentalne do miast, które tętnią nowym biznesem.

Chongqing spełnia te warunki. Miasto, jako jedno z czterech w Chinach, cieszy się statusem prowincji, jako jedyne jest też usytuowane wewnątrz Chin. Na terenie metropolii, swoim obszarem porównywalnej do Austrii, mieszka ponad 32 miliony ludzi. Według demografów, w ciągu najbliższych pięciu lat populacja Chongqingu się podwoi.

– Wierzymy, że Chongqing ma potencjał, by stać się w niedalekiej przyszłości wielkim hubem, skupiającym ruch pomiędzy Chinami a Europą – mówi szef Finnair Mika Vehviläinen. Rejsy z Helsinek do Chongqingu obsługują cztery razy w tygodniu Airbusy A330 i A340. Podróż trwa 8,5 godziny.