Finnair prezentuje wnętrze nowych A350 XWB

Autor tekstu: , Data publikacji:

Fińskie linie lotnicze zaprezentowały w Helsinkach koncept nowych przestrzeni w Airbusach A350 XWB, które trafia niebawem do floty przewoźnika.

Nowe wnętrza należących do Finnaira Airbusów zostały zaprojektowane przez helsińską firmę designerską dSign Vertti Kivi & Co, która niedawno projektowała również nowy Premium Lounge na lotnisku w Helsinkach. Nowe przestrzenie w obu klasach nowoczesnych XWB będą obszerne, więcej światła w samolocie zapewnią panoramiczne okna, specjalne oświetlenie ledowe typu ambient będzie współgrać z porami dnia. W nowych samolotach dostępne będzie też szerokopasmowe Wi-Fi.

– Długo pracowaliśmy nad tym, żeby na pokładzie nowego Airbusa stworzyć coś naprawdę specjalnego, coś jednocześnie bardzo fińskiego, co zapewni komfort naszym pasażerom – mówił w Helsinkach Verti Kivi, jeden z projektantów. – Nasz koncept, który nazwaliśmy Space Alive, oznacza dynamiczne oświetlenie, kolory i nastrój dopasowany do pór dnia. Przykład? Gdy będziemy podchodzić do lądowania w miastach Azji, wnętrze oświetli się na ciepły pomarańczowy kolor.

Finnair A350 Business class cabin 3

Wnętrze nowych maszyn będzie też starannie filtrowane co kilka minut, ciśnienie powietrza będzie też wyższe niż w starszych samolotach. Konfoguracja nowych XWB, które będą latać pod barwami Finnaira, to 297 miejsc, z czego 46 w klasie biznes, w ustawieniu 1+2+1. Fotele w tej klasie będą rozkładać się do pozycji w pełni leżącej, a pasażer będzie miał dostęp do dotykowego, 16-calowego ekranu inflight entertainment. Fotele będą wyposażone w gniazdka 230 V oraz gniazda USB.

Finnair A350XWB Business Class seat

Z kolei klasa ekonomiczna w XWB będzie wyposażona w nowe fotele Zodiac Z300 w układzie 3+3+3. Na samym początku kabiny ekonomicznej znajdzie się sekcja 43 foteli Comfort Economy, wyposażonych w wygodniejsze zagłówki, słuchawki klasy hi-fi. Wszystkie fotele w klasie ekonomicznej będą wyposażone w 11-calowe monitory dotykowe i gniazda USB.

Finnair XWB economy fotele

Finnair chce wprowadzić nowe samoloty do swojej siatki w drugiej połowie przyszłego roku. W pierwszej kolejności obsłużą one loty do Szanghaju, Bangkoku i Pekinu, w 2016 roku polecą także do Singapuru i Hongkongu. Fińska linia zamówiła na razie 11 maszyn, ma też 8 tzw. opcji na dostawę.