Finnair ulepsza system rozrywki pokładowej

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linie lotnicze Finnair wprowadzają z myślą o swoich pasażerach wiele nowych udogodnień: zmieniony został wystrój kabin samolotów, trwają także prace nad poszerzeniem oferty systemu rozrywki pokładowej oraz modernizacją strefy lounge na lotnisku w Helsinkach.

Finnair prawie dwukrotnie zwiększył ofertę rozrywki pokładowej – o 72 filmy i ponad 150 programów telewizyjnych dostępnych na żądanie. System rozrywki zarówno w klasie ekonomicznej jak i biznes na wszystkich rejsach długodystansowych jest wliczony w cenę biletu.

Podczas rejsów średniego zasięgu i na trasach czarterowych, wykonywanych nowymi samolotami Airbus A321 z końcówkami skrzydeł typu sharklet, pasażerowie mogą wypożyczyć za 10 Euro tablety Samsung Tab 3, które wyposażone są w bogatą ofertę filmów, muzyki, gier i gazet.

“Tablet to narzędzie, które zrewolucjonizuje system rozrywki pokładowej. Jest lekki i poręczny, aktualizacja danych jest szybka i prosta i jednocześnie oferuje pasażerom bogaty wachlarz interaktywnej rozrywki”, mówi Jouni Oksanen, szef Działu Rozrywki Pokładowej Finnaira. „Jeśli system rozrywki pokładowej z użyciem tabletów dostępny na pokładach naszych nowych samolotów zda egzamin, rozważymy możliwość wprowadzenia go do całej naszej floty”.

Obecnie na pokładach wszystkich samolotów fińskiego przewoźnika, obsługujących zarówno trasy krótkiego, jak i długiego zasięgu; standardem są elementy wyposażenia kabiny, zaprojektowane przez firmę Marimekko – poduszki, koce, zagłówki, serwetki i zastawa. Niedawno Finnair ogłosił również wprowadzenie nowego menu w klasie biznes, które opracowali dwaj znani fińscy szefowie kuchni:  Tomi Björck i Pekka Terävä.

Linie Finnair rozpoczęły także modernizację kolejnych ośmiu samolotów, obsługujących rejsy transkontynentalne, wyposażając klasę biznes w fotele rozkładane do pozycji poziomej „fully flat”, dzięki czemu pasażerowie będą mieli zapewniony pełen komfort podróży. Po zakończeniu wymiany foteli we wrześniu 2014, tylko trzy spośród wszystkich samolotów Finnaira nie będą wyposażone w nowy typ siedzeń, w 2015 zostaną one jednak zgodnie z planem wycofane z floty i zastąpione nowymi Airbusami A350.

Stylowa strefa lounge

Prace modernizacyjne trwają nie tylko w powietrzu, ale i na lądzie – na lotnisku w Helsinkach, w obszarze „non-Schengen”, rozpoczęto już budowę nowej strefy Premium Lounge, której otwarcie zaplanowano na wiosnę 2014 roku. Premium Lounge będzie znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie salonu Finnair Lounge,  który jest regularnie oceniany jako jeden z najlepszych tego typu salonów na świecie.

Nowa strefa wypoczynku będzie dostępna dla członków klubu Finnair Plus o statusie Platinum i Gold oraz dla ich gości, a także dla często podróżujących pasażerów posiadających karty o podobnym statusie w ramach innych linii należących do sojuszu lotniczego oneworld. Wszyscy pasażerowie będą mogli korzystać z nowych prywatnych pokoi kąpielowych oraz fińskiej sauny.