Finnairem z Europy do Xi’an

Autor tekstu: , Data publikacji:

Latem 2013 r. linie Finnair zaczną latać do Xi'an, znów poszerzając swoją sieć połączeń z azjatyckimi miastami. Linie Finnair będą oferować loty do Xi'an z Helsinek samolotami A330-300 trzy razy w tygodniu, od 14 czerwca do końca letniego sezonu 26 października.

Pierwsze bezpośrednie połączenie między Xi’an a Europą jest najnowszym krokiem linii Finnair na drodze do realizacji wyznaczonego przez nie celu – podwojenia dochodów z lotów azjatyckich do 2020 r.

Nie dawno linie Finnair ogłosiły również wprowadzenie z dniem 15 czerwca nowego letniego połączenia z Hanoi trzy razy w tygodniu.

-Niezwykle się cieszę, że mogę ogłosić, iż Xi’an będzie piątym miastem w Chinach obsługiwanym przez nasze linie – mówi prezes Mika Vehviläinen.

-Prężnie rozwijająca się chińska gospodarka wciąż sprzyja zapotrzebowaniu na połączenia lotnicze z Europą, tym samym stwarzając nowe możliwości dla Finnair. Nasze linie jako pierwsze wprowadziły wysokiej jakości loty między Europą a Chinami już w 1988 roku, kiedy zaczęliśmy latać do Pekinu.  Cieszymy się, że możemy kontynuować te działania i oferować najszybsze i najwygodniejsze połączenia między licznymi europejskimi miastami a Xi’an.

Xi’an jest położone w północnozachodnich Chinach, w głębi kraju. To ośmiomilionowe miasto stanowi ośrodek chińskiego przemysłu lotniczego oraz komputerowego. W czasach starożytnych Xi’an było stolicą chińskiego imperium, stanowi więc kolebkę chińskiej cywilizacji. Słynna Terakotowa Armia, ogromna kolekcja rzeźb znaleziona przy grobowcu cesarza Qin Shi Huang, znajduje się zaledwie 40 km na wschód od centrum Xi’an.

Loty z Helsinek dostępne będą trzy razy w tygodniu (wtorki, piątki i niedziele) o godzinie 17.40 czasu lokalnego (14.40 UTC). Po trwającym siedem godzin i 50 minut locie samolot wyląduje w Xi’an o 06.30 czasu lokalnego (22.30 UTC). Lot powrotny (poniedziałki, środy i soboty) będzie trwał osiem godzin i 40 minut – po odlocie z Xi’an o 10.35 czasu lokalnego (02.35 UTC) samolot dotrze do Helsinek o 14.15 czasu lokalnego (11.15 UTC). Przylot do Helsinek zaplanowano tak, by pasażerowie mogli w dogodny sposób skorzystać z licznych lotów Finnair do europejskich miast.

W tym roku Finnair zostały także pierwszymi liniami lotniczymi oferującymi bezpośrednie połączenie między Europą a Chongqing, kolejną dynamicznie rozwijającą się metropolią położoną w głębi Chin. Finnair ma w swojej ofercie również loty do innych chińskich miast – Pekinu, Szanghaju i Hongkongu. Azjatycka sieć połączeń Finnair obejmuje też osiem innych miast w Azji: Bangkok, Delhi, Hanoi, Nagoję, Osakę, Seul, Singapur i Tokio.