Gdzie jest najlepsze hotelowe Wi-Fi – wyniki rankingu HotelChatter

Autor tekstu: , Data publikacji:

HotelChatter, portal opisujący branżę hotelową, ogłosił wyniki corocznego rankingu „Najlepsze hotelowe Wi-Fi” – corocznego niezależnego zestawienia wyróżniającego sieci hotelowe za ich ofertę dostępu do bezprzewodowego Internetu. Zwycięzcą edycji 2011 została amerykańska sieć KIMPTON.

HotelChatter to niezależny dziennik internetowy poświęcony tematyce hotelowej. Tematycznie obejmuje on wszystko co związane z hotelami, infrastrukturą i warunkami zakwaterowania w hotelach na całym świecie. Organizowany od 6 lat z rzędu ranking, pokazuje, które międzynarodowe sieci hotelowe oferują swoim klientom najlepsze jakościowo sieci Wi-Fi.

W tegorocznym rankingu dużą uwagę zwrócono na technologiczny rozwój urządzeń mobilnych, na których korzystanie z Internetu w sieciach hotelowych sprawia problemy. W związku z tym badanie obejmowało nie tylko działanie sieci w pokojach hotelowych na przenośnych komputerach, ale także funkcjonowanie Internetu na smartfonach i tabletach w różnych częściach budynków. Przeprowadzane badania jako zwycięzcę wskazały sieć hoteli Kimpton, drugie miejsce zajęła sieć Peninsula, a trzecie Fairmont.

1.KIMPTON HOTELS – Sieć 60 amerykańskich hoteli oferująca, najlepsze według rankingu, połączenia Wi-Fi. Dostęp do Internetu jest darmowy w przypadku bezpłatnej rejestracji w programie partnerskim KIMPTON InTouch. Instalacje w większości hoteli zapewniła firma Ruckus Wireless.

http://www.kimptonhotels.com/

2.PENINSULA HOTELS – Sieć 10 rozlokowanych na całym świecie hoteli posiadających bardzo dobre bezprzewodowe łącza dostępne dla gości nieodpłatnie, bez koniec  zności rejestrowania się w programie lojalnościowym. Przykładem innowacyjnego rozwiązania Wi-Fi jest instalacja w hotelu PENINSULA w Bangkoku, sieć internetowa jest oddzielna dla każdego z pokojów. Instalacje w większości hoteli zapewniła firma Ruckus Wireless.

http://www.peninsula.com/

3.FAIRMONT HOTELS Międzynarodowa sieć 64 hoteli oferująca bardzo wysoki standard sieci Wi-Fi. Część hoteli należących do sieci oferuję swoim gościom bezpłatny Internet, część z nich wymaga rejestracji w programie lojalnościowym. Instalacje w większości hoteli zapewniła firma Ruckus Wireless.

http://www.fairmont.com/