Gruzja numerem jeden w Wizz Air

Autor tekstu: , Data publikacji:

Węgierski przewoźnik postanowił zwiększyć liczbę rejsów do ponad 300 rocznie, co da wynik ponad 13 mln pasażerów w 2013 roku. Wizz Air potwierdził również powiększenie floty do 45 maszyn.

W Katowicach rzecznik Wizz Air przedstawił plany na 2013 rok, chodzi o przyśpieszenie terminarzu lotów z Warszawy do Kutaisi w Gruzji i otwarcie kolejnego połączenia z tego miasta – z Katowic – zapowiedział Daniel de Carvalho

Węgrzy w ubiegłym roku przewieźli ponad 12 mln pasażerów z i na 86 lotnisk, dało to w sumie 250 połączeń w 30 krajach. Wizz Air na chwile obecną zatrudnia 1,5 tysiąca pracowników ale planuje zatrudnić dodatkowo 200 pracowników do końca tego roku.

Wizz Air planuje również rozwinąć polskie bazy, na te chwilę Węgrzy mają pieć baz. Na początku przyszłego miesiąca w na lotnisku im Lecha Wałęsy w Gdańsku stacjonować będzie kolejny samolot spod znaku Wizz Air, będzie to czwarty samolot stacjonujący w Gdańsku. Węgierski przewoźnik uruchomił rejsy z Lublina, nie długo kolejną bazą stanie się również szczeciński Goleniów.

Potwierdzone jest również to że do Modlina nie powróci Wizz Air, a co najmniej do końca października, nawet jeżeli po sezonie letnim lotnisko będzie funkcjonować. Rzecznik węgierskiego przewoźnika wskazał że „są to sprawy idące w miliony i to wiele milionów” komentując sprawy związane z odszkodowaniami dla Wizz Air de Carvalho. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze koszty za opóźnienia i zamieszanie w początkowym okresie kłopotów lotniska w Modlinie.

– Nie wiemy jeszcze, kiedy Wizz Air wróci do Modlina. Do końca października loty będą wykonywane z lotniska Chopina w Warszawie. Liczymy, że wkrótce władze lotniska w Modlinie podadzą konkretną datę wznowienia działalności portu – mówił de Carvalho, precyzując swoje wcześniejsze informacje na ten temat

W 2013 roku liczba klientów Wizz Air ma wzrosnąć z 2,8 mln do ponad 4 mln osób. W naszym kraju jest 13 węgierskich samolotów w 9 miastach. – W ciągu najbliższych tygodni będziemy wprowadzać w Polsce nowe połączenia – zapowiedział de Carvalho.

Nowym kierunkiem przewoźnika jest Gruzja, mimo że wcześniej węgierskie linie ogłosiły rejsy z warszawskiego Okęcia do gruzińskiego portu Kutaisi. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem tym kierunkiem – jak mówi de Carvalho. Pierwsze loty do Gruzji zostały przyśpieszone z  połowy maja do 24 kwietnia. Wizz Air ogłosił w środę że od 18 maja będzie można latać do Gruzji z Katowic, dwa razy w tygodniu.

Dzięki połączeniu z Gruzją Katowice staną się pierwszym regionalnym lotniskiem które w swojej ofercie będzie miało takie połączenie. Węgrzy planują przewieźć Warszawy i Katowic ok. 60 tysięcy pasażerów między Polską a Gruzją .

Istnieje możliwość zwiększenia ilości rejsów jeżeli połączenie będzie cieszyło się powodzeniem. Wtedy ilość lotów zwiększy się do trzech/czterech tygodniowo.