Hotel Krasicki z nagrodą World Luxury Hotel Award 2013

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jeden z najciekawszych obiektów hotelowych w Polsce, Hotel Krasicki, otrzymał prestiżową nagrodę World Luxury Hotel Award 2013. Międzynarodowa kapituła uhonorowała hotel w Lidzbarku Warmińskim statuetką w kategorii Luxury Historical Hotel.

Gala wręczenia nagród odbyła się 1 listopada w Tajlandii. Nagroda jest przyznawana od 2007 roku hotelom, które spełniają najwyższe standardy i wyróżniają się perfekcją świadczonych usług. O statuetkę World Luxury Hotel Awards 2013 rywalizowało ponad tysiąc obiektów – hotele, grupy hotelowe, resorty i ekskluzywne pensjonaty z całego świata. Swoich faworytów mogli wskazać także internauci. Międzynarodowe jury wyłoniło zwycięzców spośród obiektów, które w plebiscycie on-line trwającym od 24 czerwca do 26 lipca, otrzymały najwięcej głosów.

Marinique de Wet, dyrektor komitetu przyznającego nagrodę World Luxury Hotel podkreśla – To właśnie najwyższy poziom usług jest czynnikiem, który wyróżnia luksusowe hotele. Te z nich, które otrzymały nagrodę, stawiają wysoką poprzeczkę swoim konkurentom i samym sobie – zwiększają poziom oferowanych usług tak, by jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów. To dla nas powód do dumy, że nasza nagroda postrzegana jest jako hotelowy Oscar.

10 najlepszych hoteli artystycznych w Polsce. NASZ RANKING >>

Czterogwiazdkowy Hotel Krasicki mieści się w odrestaurowanym, historycznym przedzamczu. Dawniej była to siedziba biskupów warmińskich. Po renowacji obiekt zachwyca swoim stylem, architekturą oraz ofertą spełniającą najbardziej surowe światowe normy. To właśnie te cechy hotelu sprawiły, że otrzymał nagrodę w kategorii Luxury Historical Hotel.

– To dla nas niezwykły zaszczyt, że jako pierwsza polska marka hotelowa, zostaliśmy uhonorowani międzynarodową nagrodą dla najbardziej luksusowych obiektów, a nasz hotel docenili nie tylko najlepsi specjaliści z branży, ale również goście, którzy wspierali naszą kandydaturę. To wyróżnienie, a także liczba odwiedzających nas osób potwierdzają, że przeprowadzona przez nas rewitalizacja i adaptacja przedzamcza była strzałem w dziesiątkę. W ciągu dwóch i pół roku mieliśmy zaszczyt gościć ponad 36 tysięcy podróżnych z całego świata – skomentował wybór Andrzej Dowgiałło, prezes Grupy Anders, do której należy Hotel Krasicki.

Hotel Krasicki został otwarty 10 maja 2011 roku. Renowacja zabytkowego przedzamcza trwała prawie 16 miesięcy. Pracowały przy niej lokalne firmy, a pracę zyskało ponad 300 osób. Koszt inwestycji to ok. 58 mln zł. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz z Budżetu Państwa wyniosło 15 milionów złotych.

sala Kopernik