Internet i telewizja w Garuda Indonesia

Autor tekstu: , Data publikacji:

Indonezyjski przewoźnik wprowadza na pokładach swoich samolotów podniebny system rozrywki. Pasażerowie korzystający z usług tej linii dostaną do dyspozycji bezprzewodowy internet oraz telewizję.

W pierwszej kolejności w media wyposażane są Boeingi 777-300ER i obecnie tylko na pokładzie tych samolotów dostępne są bezprzewodowe systemy rozrywki. Władze Garuda Indonesia nie zamierzają jednak poprzestać na Boeingach i już zapowiadają dalsze sukcesywne wdrażanie usług na pokładach Airbusów A330 – 200 i A330 – 300. Obydwa medium instalowane są we wszystkich klasach samolotów jednak w przypadku internetu jedynie dla pasażerów klasy pierwszej jest on bezpłatny. Podróżni, którzy zdecydują się na zakup biletu w niższej klasie będą musieli zapłacić 11.95$ za godzinę lub 21.95$ za dostęp całodobowy – obydwie płatne oferty nie mają ograniczeń transferowych.

System zaprojektowany we współpracy z PT Telekomunikasi Indonesia (Telkom) zapewni pasażerom dostęp do internetu oraz możliwość oglądania telewizji naziemnej w czasie bieżącym. Usługi mają zasięg ponad 10.000 metrów nad ziemią jednak mogą być niedostępne w trakcie startu, lądowania czy kołowania. W ramach bezpłatnej telewizji dostępnych jest sześć kanałów informacyjnych takich jak CNN International, BBC World, BBC Arabic, NHK World Premium, Euronews oraz CNBC, a także kanały sportowe i rozrywkowe. Zainstalowane na pokładach samolotów WiFi umożliwia przeglądanie internetu i korzystanie z portali społecznościowych.

– Wdrażanie systemu jest jednym z etapów procesu ulepszania jakości oferowanych przez nas usług. Wraz z uruchomieniem technologii pasażerowie lecący w podróż służbową mogą pozostawać w stałym kontakcie ze współpracownikami na ziemi. Wprowadzane media będą dostępne zarówno w lotach krajowych jak i w międzynarodowych – powiedział Faik Fahmi dyrektor pionu usług w Garuda Indonesia.

Dopuszczenie do ruchu pasażerskiego samolotów wyposażonych w systemy zostało poprzedzone wymaganym przez indonezyjskie Ministerstwo Komunikacji i Informacji testem. Wszystkie sprawdziany przebiegły pomyślnie – w przeprowadzonych badaniach nie zanotowano wpływu systemów na poprawność działania samolotu. W 2013r. Garuda Indonesia zdobyła m. in. tytuł najlepszej na świecie klasy ekonomicznej, uplasowała się w pierwszej dziesiątce linii lotniczych świata, a także zdobyła odznaczenie najlepszej linii lotniczej w regionie Azji i Australii.