Jakie zmiany czekają nas w 2012 roku na rynku sprzedaży biletów lotniczych online?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Zapowiada się rok ciekawych, a co najważniejsze – pozytywnych zmian – zarówno dla dostawców usług turystycznych, jak i samych podróżnych.

Można spodziewać się nieznacznego wzrostu średniej ceny biletu lotniczego. Wzrost nie powinien jednak być wysoki – wciąż najważniejszym czynnikiem hamującym ceny jest silna konkurencja na rynku europejskim.

W 2012 roku wzrośnie zainteresowanie ubezpieczeniami podróżnymi.Podróżni coraz bardziej świadomie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa i liczą się z nieprzewidzianymi sytuacjami podczas podróży, jak np. zagubienie bagażu, opóźnienie jego dostarczenia oraz, co najważniejsze, zapewnienia sobie pełnej ochrony zdrowotnej podczas wyjazdu na wypoczynek lub konferencję.

Najbardziej popularnymi kierunkami podróży będą kraje europejskie – stolice oraz najważniejsze miasta Europy, jednak już dziś widać wzrost zainteresowania kierunkami wschodnimi. Widoczny jest wzrost popytu na podróże na bliski wschód, do krajów regionu Zatoki Perskiej, a także południowej Azji – Wietnamu, Chin oraz bardzo modnej w tym roku Tajlandii. Z drugiej strony obserwujemy zmniejszający się ruch transatlantycki (do Kanady i Stanów Zjednoczonych Ameryki).

A jakie będą najbardziej popularne formy płatności za bilety lotnicze? Nadal najczęściej wykorzystywanymi formami opłaty będą przelew i gotówka.Polacy ciągle słabo wypadają w posługiwaniu się kartami kredytowymi. Nasi sąsiedzi zachodu i północy swobodnie posługują się nimi, a odsetek transakcji dokonywanych za pomocą tej formy płatności wynosi w większości krajów ponad 80%.

Rok 2012 okaże się również czasem intensywnych działań związanych z zapewnieniem podróżnym efektywnych narzędzi do prostego i szybkiego wyszukiwania połączeń lotniczych. Dostawcy usług będą inwestować w zaawansowane wyszukiwarki lotów oraz aplikacje na urządzenia przenośne, takie jak iPhony czy smartfony, umożliwiające podróżnym wyszukanie połączenia czy zakup biletu w dowolnym miejscu i czasie.

 

Szukasz biletów lotniczych w dobrych cenach? Wejdź na stronę: Centrumlotów.pl