Marriott Marquis Dubaj. Najwyższy hotel na świecie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Najwyższy hotel na świecie ma mieć 355 metrów, powstaje właśnie w Dubaju. Pierwsza część obiektu ma zostać oddana do użytku już w październiku.

JW Marriott Marquis Dubai, którego bryłę tworzą dwie równoległe wieże, będzie otwierany w dwóch etapach. W pierwszym powstanie 807 pokoi oraz liczne restauracje i bary. Oprócz obsługi turystów biznesowych z górnej półki, hotel będzie ukierunkowany na coraz ważniejszy segment podróży MICE, czyli meeteeng and incentives. Będzie oferował swoim gościom dziewięć restauracji oraz pięć barów i lokali rozrywkowych. Bar Vault będzie usytuowany na 71 i 72 piętrze z widokiem na panoramę Dubaju.

Obecnie najwyższy hotel znajduje się w Hongkongu. Ritz Carlton został oddany do użytku w marcu 2011 roku i ma 490 metrów wysokości, ale ostatnie piętra przeznaczone są pod wynajem dla firm. W nowym Marriotcie będzie można wynająć pokój nawet na ostatnim piętrze.

Jak podaje portal BusinessTraveller.com, oprócz powstającej budowli oraz Ritz Carltona, na świecie jest jeszcze kilka budowli, z których nie powinni korzystać ludzie, mający problem z lękiem wysokości. Trzy z nich znajdują się także w Dubaju. Wśród nich jest m.in. budynek stylizowany na żaglowiec Burj al Arab, który stał się symbolem Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Burj Khalifa, który liczy 818 metrów i jest najwyższym wieżowcem świata.