Leap. Sterowanie komputerem za pomocą gestów

Autor tekstu: , Data publikacji:

Okazuje się, że mysz i klawiatura mogą stać się zupełnie niepotrzebne. Nasz komputer będzie sterowny za pomocą ruchów naszych rąk.

Amerykańska firma Leap Motion opracowała ciekawy projekt urządzenia pod nazwą „Leap”, dzięki któremu będziemy mogli kontrolować nasz komputer za pomocą gestów.

Jak to działa ? Leap przypomina iPoda mini i jest naprawdę niewielkie. Ustawione przed komputerem śledzi ruch naszych dłoni. Jak widać na filmie poniżej świetnie nadaje się do gier i przeglądania stron. Może być też przydatne do rysowania i pomocne w pracy grafików komputerowych.

Technologia zastosowana w Leap jest podobna do tej użytej Microsoft Kinect, która pozwala na aktywną kontrolę  Xboxa 360. Microsoft udostępnił kod źródłowy Kinecta dla tych, którzy chcą przy nim pracować ułatwiając rozwój tej technologii.

Wydaje się, że taka technologia to przyszłość. Firma Apple podobno pracuje już nad wyświetlaczami 3D i kamerą 3D, która przechwytywała by ruch ciała i rąk. Uważa się, że technologia może być zastosowana w zapowiadanym zestawie telewizyjnym Apple TV.

Na stronie www.leapmotion.com już można złożyć zamówienie na to urządzenie. Ich ilość jest jednak ograniczona, a firma przewiduje, że pierwsze przesyłki dotrą do klientów w grudniu 2012 lub styczniu 2013. Cena: 76 dolarów wraz z przesyłką.