Bankructwo Skyways Express. Kolejna linia lotnicza idzie na dno

Autor tekstu: , Data publikacji:

Tanie szwedzkie linie lotnicze Skyways Express już nie polecą. Przewoźnik poinformował dzisiaj o zawieszeniu wszelkich operacji, jutro wniosek o upadłość trafi do szwedzkiego sądu.

Właściciele wstrzymali wypłaty do ponad 400-osobowego personelu linii oraz skasowali wszystkie loty. Na szczęście Skyways Express nie latał do Polski – miał za to bogatą siatkę połączeń lotniczych na północy Europy. Latał m.in. do Bergen, Geteborga, Helsinek, Rygi i Tallina. Głónym lotniskiem operacyjnym Skyways Express był lotnisko Sztokholm – Arlanda.

Skyways Express powstał w Szwecji w 1987 roku, był wtedy znany jako Avia, a jednym z udziałowców były Scandinavian Airlines (SAS). Ostatnio ich właścicielem był fundusz inwestycyjny Manswell Enterprises Limited.

Bankructwo Skyways Express to kolejny upadek linii lotniczej w na trudnym rynku w Europie. Kilka miesięcy temy zbankrutował hiszpański przewoźnik czarterowy Spanair, niedługo po nim węgierski narodowy przewoźnik Malev. Niedawno Michael O’Leary, szef największej europejskiej taniej linii Ryanair przewidywał, że w 2012 roku dojdzie do kolejnych bankructw linii lotniczych.