Koniec OLT Express. Bankructwo?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Tego branża lotnicza spodziewała się od kilku tygodni. Tania linia lotnicza OLT Express najpierw skasowała część swoich operacji lotniczych, w piątek rano zawiesiła do odwołania wszystkie.

Podczas zwołanej naprędce konferencji prasowej w siedzibie OLT Express w gdańsku jej dyrektor zarządzający poinformował, że prawdopodobnie jeszcze w piątek do sądu wpłynie wniosek o upadłość firmy-córki OLT Express – OLT Regional, obsługującej loty samolotami typu ATR. Według informacji firmy nadal będzie działać OLT Poland, która obsługuje loty czarterowe. Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesił w piątek koncesję OLT Regional i wysłał do firmy swoich kontrolerów, by sprawdzili, czy używane przez firmę ATR mają właściwą opiekę techniczną.

Na stronie internetowej linii, w komunikacie dla pasażerów dowiadujemy się, że od 27 lipca br. wszystkie rejsy regularne OLT Express zostają zawieszone do odwołania, tym samym wstrzymana zostaje sprzedaż biletów lotniczych. Przedstawiciele OLT poinformowali, że w czwartek nie wyleciało około 800 osób, w piątek 6,5 tysiąca, bilety na loty międzynarodowe kupiło do tej pory 20 tysięcy ludzi.

Pytany, ile osób miało bilety na połączenia OLT Express, Frankowski odpowiedział: „Ponad 800 osób wczoraj nie poleciało, 6,5 tysiąca dzisiaj. Około 130 tysięcy nie poleci na lotach regularnych. Na lotach zagranicznych mamy zabukowanych ok. 20 tys. ludzi”.

Jak podaje przewoźnik, wszystkim pasażerom, którzy za pośrednictwem www.oltexpress.com lub OLT Express Call Center nabyli bilety na odwołane rejsy przysługuje prawo do zwrotu kosztów biletów. Wszyscy Pasażerowie anulowanych rejsów zostaną osobiście powiadomieni o zmianach i przysługujących im prawach przez pracowników naszego Call Center.
Jaki jest podwód takiej decyzji, skoro na konferencji prasowej, która odbyła się 25 lipca linie lotnicze poinformowały, że planują jedynie ograniczyć ilość połączeń ? Z nieoficiajlnych źródeł dowiedzieliśmy się decyzja ta zapadła w wyniku rozmów z inwestorem OLT Express, które miały miejsce po konferencji. Samoloty ATR, wypożyczane od innych przewoźników zaprzestały wykonywania operacji dla spółki.