Lecisz Finnairem? Zrób check-in na Facebooku

Autor tekstu: , Data publikacji:

Chciałbyś wiedzieć, kto będzie siedział obok ciebie w samolocie? Finnair udostępnia właśnie usługę check-in na Facebooku, dzięki której będzie to możliwe.

Facebook check-in pozwala pasażerom na udostępnianie na ich profilu na Facebooku rozkładu foteli z zaznaczonym ich miejscem siedzącym. Dzięki temu pasażerowie mogą obejrzeć profile współpasażerów na Facebooku oraz sprawdzić, kto jeszcze zaznaczył swoją obecność podczas danego lotu, a także które miejsce zajął.

Po zakończeniu odprawy pasażerowie Finnaira mogą za pomocą sieci społecznościowych poinformować swoich znajomych o tym, dokąd się wybierają oraz kiedy spodziewają się wylądować.

Według Aku Varamäki, menadżera ds. mediów społecznościowych Finnair, Facebook check-in pozwoli informować znajomych, gdzie podróżujemy, a taką wiedzą lubimy się dzielić nie od dziś. – Chcieliśmy to nieco ułatwić oraz wprowadzić do odprawy pewną wartość dodaną dla tych osób, które chcą się dowiedzieć, z kim podróżują oraz być może zawrzeć nowe znajomości – mówi Varamäki.

W ramach usługi widoczny jest jedynie publiczny profil pasażera na Facebooku, dostępny wyłącznie dla pasażerów podróżujących w ramach tego samego lotu. Korzystanie z usługi „check-in” w mediach społecznościowych nie jest obowiązkowe i klienci mogą nadal podróżować incognito.

Usługa Finnaira została opracowana we współpracy z firmą Amadeus IT Group.