IATA chce unowocześnić system rezerwacji

Autor tekstu: , Data publikacji:

Uznano, że system rezerwacji lotów jest przestarzały i trzeba go zmodernizować. Sprzedaż biletów, oraz inne usługi przewoźników zostaną uproszczone.

IATA – International Air Transport Association – organizacja zrzeszająca 240 największych linii lotniczych na świecie, zwróciła się z wnioskiem do amerykańskiego Departamentu Transportu o zgodę na wprowadzenie zmian w przestarzałym oprogramowaniu, z którego korzystają zarówno agenci biur podróży, jak i portale internetowe.  

– Ma to nie tylko przyspieszyć sam proces wyszukiwania miejsc w samolotach, ale umożliwić liniom lotniczym sprzedawanie  dodatkowych usług, jak możliwość wcześniejszego wejścia na pokład, zarezerwowania miejsc w wyższej klasie, czy zamówienia i zapłacenia za posiłki – informuje portal turystyka.rp.pl

“Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Powietrznego” – twierdzi, że liczący sobie ponad 40 lat system komputerowy pozwala jedynie na prostą rezerwację biletów po ściśle określonych taryfach. Po wprowadzeniu zmian systemy będą automatycznie identyfikować pasażera jako członka programu lojalnościowego danych linii (frequent flyer) i bardziej elastycznie dopasowywać ofertę do podróżnego. Znacznie ułatwi to proces rezerwacji, gdyż obecnie można je wykonywać tylko za pośrednictwem stron internetowych samych przewoźników.

Nowy system ma wejść w życie w 2016 roku. Testowanie rozpocznie sie juz w kwietniu.