Linia cruisowa Ponant z nagrodą kulinarną

Autor tekstu: , Data publikacji:

Już drugi raz z rzędu Ponant, luksusowa linia cruisowa,oferująca oryginalne rejsy ekspedycyjne, zdobyła tytuł "Najlepszej linii cruisowej" w plebiscycie francuskiego magazynu Saveur w kategorii Culinary Travel Awards.

Nagroda przyznana Ponantowi to efekt docenienia przez kapitułę konkursu różnorodności kuchni, oferowanej na pokładach statków i jachtów należących do przewoźnika. Przypomnijmy, że Ponant organizuje cruisowe ekspedycje na pokładach trzech siostrzanych statków – Le Boréal, L’Austral, Le Soléal, Le Ponant – w odległe i egzotyczne miejsca, takie jak Alaska i Antarktyda, na wszystkich siedmiu kontynentach.

Na pokładach Ponant, jedynej na świecie linii cruisowej,pływającej pod francuską banderą, dominuje najwyższej jakości kuchnia francuska. Każdy ze statków ma dedykowanego francuskiego szefa kuchni,który dba m.in. o to, by wypiekane na pokładzie chleb i ciasta były zrobione zgodnie z tradycyjnym francuskimi recepturami. Oczywiście, oprócz kuchni francuskiej, na pokładach statków Ponant serwuje się też dania kuchni, związane z destynacjami – w Norwegii będzie to na przykład świeży łosoś, w Argentynie słynna wołowina.

Szef kuchni Ponanta, Philippe Tremel, tłumaczy: – Uwielbiam gotować ze świeżych produktów. Nigdy nie waham się przed wizytami na lokalnych targach w miejscach,które odwiedzamy. Np. W kanadyjskim Nunavut pstrągi kupujemy bezpośrednio od rybaków.

Ponant to niewielka, luksusowa linia cruisowa,pływająca po francuska banderą. Flota składa się z czterech niewielkich jednostek: Le Boréal, L’Austral, Le Soléal, zabierających na pokład maximum kilkaset osób oraz trzymasztowego jachtu Le Ponant. W 2015 roku do floty Ponant dołączy piąty statek, Le Lyrial. Rejsy Ponanta trwają od 3 do 21 dni. Statki Ponanta,jako jedyne na świecie, zabierają swoich pasażerów na tematyczne wyprawy na koło polarne.