Lotnisko w Dubaju bije rekordy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Gwałtowny rozwój połączeń liniami Emirates sprawił, że lotnisko Dubaj International pobiło historyczny rekord – w pierwszej połowie roku obsłużyło 32,6 miliona pasażerów.

To najbardziej rekorodowe półrocze tego lotniska, odkąd prowadzi się takie statystyki. Jednocześnie dubajskie lotnisko rozwija się najszybciej w historii – w czerwcu 2013 obsłużyło 5,5 miliona pasażerów, aż o 17,5 procent więcej, niż rok wcześniej.

Skąd takie wzrosty? Specjaliści wskazują, że największy wpływ miało na to porozumienie Emirates o współpracy z australijskimi liniami Qantas i w konsekwencji przerzucenie międzykontynentalnych operacji tego wielkiego przewoźnika przez lotnisko w Dubaju. Ale nie tylko – na wzrost ruchu pasażerskiego przez Dubaj wpływ ma także polityka linii Emirates, agresywnie konkurujących z największymi graczami w Europie. Tu wskazać można choćby otwarcie nowych połączeń do Dubaju z Warszawy oraz Hiszpanii a także mocna promocja Dubaju jako miasta, które można zwiedzić w ciągu krótkiej przerwy w locie np. Do Azji (przeczytaj, jak zorganizować krótki pobyt w Dubaju(Przystanek Dubaj)