W tym roku wybralismy Grecję

Autor tekstu: , Data publikacji:

Sezon urlopowy w pełni – rodacy wypoczywają właśnie na egzotycznych plażach rozkoszując się kąpielami słonecznymi i urokami letnich kurortów. Jakie miejsca wybraliśmy w tym roku? Dowiadujemy się tego z najnowszych danych sprzedażowych biura podróży Fly.pl.

Wakacje to ulubiona część roku większości Polaków – zwiastują wizję błogiego wypoczynku oraz relaksu. Wyczekiwane są przez wiele miesięcy i dlatego wszyscy chcą spędzić urlop w jak najlepszy sposób – wybierając ciekawe miejsce z jak największą liczbą atrakcji. Gdzie w tym roku Polacy wyjeżdżają najchętniej?

– Po przeanalizowaniu wyników sprzedażowych w czerwcu bieżącego roku i zestawieniu ich z wynikami ubiegłorocznymi w analogicznym okresie, możemy stwierdzić bardzo wyraźną tendencję wybierania przez Polaków europejskich destynacji jako miejsc wypoczynku. Najwięcej zyskała Grecja, która jest aktualnie liderem pod względem zakupionych wycieczek – wybiera ją co trzecia osoba.

Znaczący wzrost zainteresowania możemy też zauważyć w przypadku Cypru Północnego (ponad czterokrotny wzrost udziału w rynku) oraz Bułgarii (ponad trzykrotny wzrost udziału w rynku). Stało się to kosztem Egiptu który jeszcze w zeszłym roku wiódł prym wśród innych krajów – wybierała go co druga osoba, a teraz jego udział w sprzedaży wynosi niewiele ponad 18% – mówi Grzegorz Bosowski, Prezes Fly.pl.  

Porównanie wyników sprzedażowych z lat 2012 i 2013 dotyczące najczęściej wybieranych destynacji

Wielki powrót Grecji

– Grecja zawsze znajdowała się w czołówkach rankingów wyjazdowych – przepiękne egzotyczne krajobrazy, śródziemnomorski klimat i przede wszystkim zachodnioeuropejskie standardy zachęcają do odwiedzin tego państwa. W ostatnich latach z powodu kryzysu gospodarczego i bardzo konkurencyjnych cen ofert z Egiptu i Turcji, klienci coraz rzadziej decydowali się na pobyt w tym kraju. Teraz głównie ze względu na niestabilną sytuację polityczną w krajach arabskich, tendencja się odwróciła i Grecja z powrotem odzyskuje turystów – mówi Grzegorz Bosowski.

Kreta i Rodos – najczęściej dotąd wybierane greckie wyspy na wakacyjny pobyt zaczęły powoli ustępować miejsca  innym – głównie Zakynthosowi i wyspie Korfu. Można również zauważyć, że turyści zaczynają wybierać mniej oblegane rejony Grecji, takie jak malownicza wyspa Kefalonia czy półwysep Chalkidiki.