W tym roku wybralismy Grecję

Autor tekstu: , Data publikacji:

Europejskie perły

Hiszpania, podobnie jak Grecja zyskała na spadku popularności Egiptu wśród polskich turystów i znajduje się obecnie na 3 miejscu najchętniej wybieranych krajów na spędzenie urlopu. Najchętniej wybieranymi rejonami są katalońska Costa Brava, Majorka oraz Wyspy Kanaryjskie – Teneryfa i Lanzarote.

– Te rejony są od zawsze celem wakacyjnych wojaży. Posiadają świetne zaplecze turystyczne, które przyciąga wysokim standardem i mnogością atrakcji. W ciągu dnia można tu odpoczywać na pięknych plażach, a wieczorem pobawić się w jednym z licznych lokali w międzynarodowym towarzystwie, nie wspominając już o scenerii egzotycznych krajobrazów – mówi Grzegorz Bosowski.

Kolejnym krajem, coraz częściej wybieranym przez polskich turystów jest Bułgaria. – W zeszłym roku wybrało ją prawie 3% naszych klientów, jednakże w tym roku Bułgaria potroiła swój udział w sprzedaży wycieczek. Widać tu nieustanną dominację dwóch letnich kurortów – Złotych Piasków i Słonecznego Brzegu, które z roku na rok podwyższają swój standard, stając się coraz bardziej atrakcyjnymi dla turystów. Zainteresowanie tym państwem bierze się też w znacznej mierze z faktu stosunkowo niskich cen nie tylko samych wycieczek, ale też produktów i usług dostępnych w tym kraju – dodaje Grzegorz Bosowski.

Największy procentowy wzrost sprzedaży nastąpił w przypadku Cypru Północnego – tureckiej części tej wyspy. Poprzez spory narodowościowe, uznawana wcześniej za niebezpieczną, w ostatnim czasie zaczyna wzbudzać zainteresowanie turystów, którzy decydują się na pobyt tam – z prawie 2% udziału w sprzedanych wycieczkach w zeszłym roku, liczba ta wzrosła do ponad 7% w roku bieżącym. Główne zalety tej wyspy to śródziemnomorski klimat, bogactwo zabytków, barwna kultura i ciekawa kuchnia.

Jak i kiedy

Najczęściej wybierane przez Polaków wyjazdy wakacyjne trwają 7 dni (na taką długość pobytu decyduje się 66,21% turystów), zakwaterowanie w hotelu trzy – (39.72%) lub czterogwiazdkowym (39,87%), z wyżywieniem w opcji all inclusive (78,79%).

Z danych biura dowiadujemy się także, że najwięcej osób decyduje się na letni wyjazd w lipcu (41,5%). Trochę mniej osób podróżuje w czerwcu (36%) i w sierpniu (16,5%), a najmniej obleganym miesiącem, końcówką sezonu jest wrzesień (6%).

Wykres ulubione wakacje Polaków

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.