Malaga. Plaże, pomarańcze i wino

Autor tekstu: , Data publikacji:

Malaga to piękne miasto nadmorskie idealne do spędzania wakacji w Hiszpanii. Można tutaj dolecieć samolotem, a następnie wybrać jeden z wielu dostępnych środków lokomocji, dzięki którym uda nam się przyjrzeć wspaniałościom miasta i regionu.

Najprostszym sposobem na dotarcie do miasta jest przylot samolotem. Nie jest to wprawdzie najtańsze rozwiązanie, ale z pewnością najwygodniejsze. W mieście można skorzystać z taksówek, komunikacji miejskiej lub wynajętego samochodu. Ta ostatnia opcja ma bez wątpienia wiele zalet. Wynajęciem samochodu warto zająć się jeszcze przed wyjazdem. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać np. tani wynajem aut Malaga lotnisko i zaraz po przylocie będzie na nas czekał zarezerwowany samochód, którym można dojechać w dowolne miejsce.

Miasto i nie tylko

Malaga to w pierwszej kolejności wspaniałe, zabytkowe miasto. Można tu podziwiać port, ruiny Alcazaba – starej twierdzy budowanej przez Maurów czy zamek Gibralfaro. Na miłośników plażowania i kąpieli w ciepłym morzu czekają miejskie plaże i kąpieliska. To jednak nie koniec atrakcji. Region wokół miasta charakteryzuje się wyjątkowo łagodnym klimatem, stąd też uprawiane są tutaj pomarańcze, banany i ogromne ilości winogron. Mieszkańcy Polski bardzo chętnie odwiedzają plantacje pomarańczy, które dla nas są widokiem dość egzotycznym. Podobnie zresztą jak widok bananowców. Jeśli chodzi o wspaniałe winnice rozciągające się wokół warto wiedzieć, że owoce zbierane tam przerabiane są w dużej mierze na doskonałe wino – malagę oraz na rodzynki.

Wakacje w Sierra Nevada >>

Malaga to doskonałe miejsce na spędzenie wakacji dla każdego. Miłośnicy zwiedzania będą zachwyceni urokiem miasta, plażowiczom z pewnością przypadną do gustu kąpieliska przygotowane dla turystów, zaś miłośnicy niepowtarzalnych wrażeń znajdą je podczas zwiedzania okolic miasta. Wybierając się tutaj na urlop można liczyć na doskonałą zabawę, warto się jednak nastawić, że Malaga to jedno z ulubionych hiszpańskich miast turystycznych i nie ma tam co liczyć na spokojny wypoczynek w samotności.