Mgła. Paraliż na Okęciu. Wieczorem znowu pogorszenie pogody…

Autor tekstu: , Data publikacji:

Takiej dramatycznej sytuacji nie było dawno na polskich lotniskach. Gęsta mgła, która dała znać o sobie w niedzielę rano, zaatakowała także w nocy z niedzieli na poniedziałek i ma utrzymać się do wtorku.

Najświeższe informacje z polskich lotnisk wskazują, że utrudnienia z powodu mgły występują jeszcze tylko na lotniskach w Warszawie: w Modlinie i im. Chopina. Poprawiła się natomiast widoczność na lotnisku we Wrocławiu – teraz samoloty mogą już tam startować i lądować, taka sama sytuacja ma miejsce w Łodzi. Inne Porty lotnicze takie jak: Bydgoszcz, Poznań, Kraków,Rzeszów, Katowice, Szczecin, Gdańsk od godzin przedpołudniowych działają bez utrudnień.

Dzisiejsza mgłą spowodowała, ze cześć pasażerów musiała skorzystać z usług kolei.

– Biorąc pod uwagę utrzymujące się mgły PKP Intercity podjęło decyzję o dostawieniu dodatkowych wagonów do pociągów odjeżdżających z największych miast: Warszawy, Poznania, Wrocławia i Gdańska – podała PAP rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska.

Niestety na wieczór synoptycy zapowiadają kolejne mgły. Mają się one utrzymać co najmniej do rana.

Przypomnimy, że z powodu mgły, w niedzielę po godzinie 21 wstrzymano lądowania na lotnisku Okęcie w Warszawie. Kilkanaście lotów zostało przekierowanych do Gdańska, Krakowa i Rzeszowa. Problemy były też na lotnisku w Bydgoszczy – samoloty przekierowano na lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Także otwarte niedawno lotnisko w podwarszawskim Modlinie miało problemy. Ten port nie ma w ogóle systemu ILS, pozwalającego na lądowanie w trudnych warunkach. Kilka wieczornych samolotów, które miały tam wylądować, zostało przekierowane na Okęcie.

Z powodu mgły nie dojdzie w poniedziałek rano do wylotu samolotu z prezydentem Bronisławem Komorowskim na pokładzie. Szef państwa miał jechac z wizytą na Śląsk, wyprawa ma zostać przełożona na inny termin.

Zdjęcie pochodzi z