Najwyższy hotel Ameryki Północnej

Autor tekstu: , Data publikacji:

Marriott International we współpracy z Residence Inn oddały do użytku nowy hotel w Nowym Jorku. Wnętrze 68 piętrowego wieżowca podzielone jest na dwa osobne hotele Marriott i Residence Inn.

Zlokalizowany przy 1717 Broadway w Nowym Jorku wieżowiec składający się z 68 kondygnacji jest najwyższym hotelem Marriott International zlokalizowanym w Ameryce Północnej. Najciekawszy jest jednak fakt, iż jest to budynek w skład, którego wchodzą dwa odrębne hotele pierwszy Marriott International oraz drugi Residence Inn.

Residence Inn mieści się pomiędzy 37, a 65 kondygnacją oferując swoim gościom łącznie 261 apartamentów z czego z części z nich rozpościera się widok na Hudson River, Central Park  i Times Square. Każdy z apartamentów wyposażony jest w aneks kuchenny z ekspresem do kawy i kuchenką mikrofalową. Klienci decydujący się na pokój w Residence Inn mogą ponadto liczyć na usługi pralni chemicznej czy zakup i dostawę artykułów spożywczych do pokoju. Minimalny okres najmu pokoju w Residence Inn wynosi 5 dni.

Marriott Courtyard mieszczący się pomiędzy 6, a 33 piętrem oddaje do dyspozycji swoich gości, aż 378 pokoi – każdy wyposażony w funkcję concierge realizowaną za pomocą ekranu dotykowego. Korzystając z tej funkcji goście mogą w łatwy sposób dowiedzieć się o najbliższych połączeniach lotniczych czy najciekawszych wydarzeniach organizowanych w mieście.

Obydwa hotele wyposażone są w nierozłącznie towarzyszące tego typu przedsięwzięciom technologię czy usługi takie jak bezprzewodowy Internet Wi-Fi, parking samochodowy obsługiwany przez hotelowych lokai czy mieszczący się na 35 piętrze Fitness Center. Ponadto na tym samym piętrze znajduje się wspólny obszar o powierzchni 560 m. kw. przeznaczony do spotkań towarzyskich.

-Inwestycja ta jest idealnym przykładem tego jak owocna może być współpraca dwóch hotelarskich marek. Jednocześnie uważam, że hotel ten stanie się najpopularniejszą lokalizacją zarówno dla nas jak i dla Residence Inn, powiedziała Janis Milham, wiceprezes Marriott International.

Marriott Residence New York