Nowy Jork z airberlin

Autor tekstu: , Data publikacji:

Airberlin oferuje do siedmiu połączeń tygodniowo do Nowego Jorku z Gdańska, Krakowa i Warszawy przez Berlin. Połączenia wykonywane są samolotem Airbus A300-200 wyposażonym w klasy ekonomiczną oraz biznes.

Do Berlina, airberlin lata do trzech razy dziennie z Warszawy i Krakowa oraz łączy Gdańsk z niemiecką stolicą do dwóch razy dziennie. W Stanach Zjednoczonych, dzięki rozszerzonej umowie codeshare z American Airlines, partnerskimi liniami z sojuszu oneworld, airberlin oferuje swoim pasażerom liczne połączenia ze swoich północnoamerykańskich destynacji do prawie każdego regionu USA, w tym do takich miast jak Minneapolis, Nowy Orlean i Seattle.

Kto potrzebuje konkretnych powodów, niech weźmie pod uwagę, że Statua Wolności, zamknięta od października 2011, otwiera swe podwoje dla odwiedzających już dzisiaj, 4 lipca. Dla tych, którzy spragnieni są doznań kulinarnych, od 22 lipca do 16 sierpnia odbędzie się Restaurant Week NYC, podczas którego ponad 300 modnych nowojorskich restauracji oferuje trzydaniowe posiłki w porze lanczu i obiadu w bardzo promocyjnych cenach.

W ramach tegorocznego US Open, najlepsi tenisiści i tenisistki z całego świata będą zmagać się między 26 sierpnia a 29 września. Spragnieni kulturalnych doświadczeń, powinni rozważyć Washington Square Outdoor Art. Exhibit (31 sierpnia – 8 września), wydarzenie, podczas którego ponad 100 artystów i rękodzielników – w tym między innymi malarzy, rzeźbiarzy, jubilerów – wystawia swoje dzieła na świeżym powietrzu.

Kto chciałby się przekonać jak kolorowe i zróżnicowane może być miasto, powinien odwiedzić West Indian American Day Carnival (2 września), gdy pochodzący z Karaibów mieszkańcy bawią się przy muzyce, tańcach i regionalnym jedzeniu.

Czemu nie odwiedzić Nowym Jorku także w zimie i nie spędzić sylwestra na słynnym Times Square. Można wtedy rzucić się w szał świątecznych zakupów wśród świecących i kolorowych dekoracji świątecznych.