Narty we Francji? Zobacz co się zmieniło…

Autor tekstu: , Data publikacji:

Dla Twojej wygody i lepszego szusowania, kilkanaście francuskich stacji narciarskich zastosowało nowe rozwiązania, ulepszenia oraz przewidziało nowe atrakcje na sezon 2012/2013.

Zobacz gdzie i co dokładnie się zmieniło:

Le Mont-Dore
Instalacja, w 2012 r., wyciągu krzesełkowego na Longes u dołu terenu narciarskiego. Wyciąg ten zastąpił 3 wyciągi orczykowe (Longes 1, 2, 3). Jest to wyciąg o 4 miejscach siedzących, z taśmą rozpędową, posiadający przepustowość 1800 os/h.

Avoriaz
Na początku następnej zimy nowa kolejka gondolowa „3 S” zastąpi aktualną kolejkę, zapewniając wygodniejszy transport narciarzy i turystów z doliny Prodains. Stacja końcowa zostanie ukryta pod ziemią, tak aby lepiej zorganizować przepływy podróżnych i narciarzy na placu Jean Vuarnet w Avoriaz. Nowa kolejka gondolowa składać się będzie z 12 wagoników o 35 miejscach każdy, co łącznie da przepustowość od 2000 do 2400 osób na godzinę.

Flaine
Nowość: Kolejka gondolowa w Aup de Veran
Kolejka gondolowa zostanie całkowicie odnowiona na sezon zimowy 2012-2013. 8 miejsc siedzących, podwyższona stacja początkowa, stacja końcowa schowana pod ziemią wraz z domkiem z poczekalnią, zwiększenie pojemności i przepływu osób. Komfort i szybkość zapewnione!

Morzine
Wyciąg krzesełkowy Troncs zostanie zastąpiony przez nowy, wyprzęgany wyciąg o 6 miejscach. W Morzine, wyciąg krzesełkowy Troncs pozwala dostać się do terenu narciarskiego Nyon jeżeli zjeżdżamy na nartach z Morzine (przez le Pléney) i Gets. Wyciąg krzesełkowy Prodains zostanie wymieniony na nowy, typu 3S.

Courchevel
W obrębie terenu narciarskiego: Nowy wyprzęgany wyciąg krzesełkowy 6-cio miejscowy na Biollay: mocniejszy, lepiej zabezpieczony i wygodniejszy. Kolejka linowa tam- i z powrotem na Petit-Moriond. Sztuczne naśnieżanie na trasie Creux – gwarancja optymalnych warunków narciarskich na czerwonej trasie bardzo cenionej przez narciarzy. Sztuczne naśnieżanie na trasie Cospillot – gwarancja optymalnych warunków narciarskich na trasie obsługującej część zabudowań Courchevel 1850. W Courchevel w tym roku pojawi się 58 nowych armatek śnieżnych.

Renowacja kolejki linowej Saulire: 1  wagonik przejdzie przegląd techniczny i lifting, drugi przejdzie podobny proces w następnym roku. Po rozwoju Magnestick-Kids na wszystkich wyciągach krzesełkowych upowszechnia się system Magnestick-Bar (blokada barierki).
Handiski: przy stacjach początkowych wyciągów zostaną zainstalowane wejścia zarezerwowane dla niepełnosprawnych a także odpowiednie oznaczenia graficzne.

La Plagne
Wyciągi narciarskie: wymiana obecnego 4-miejscowego wyciągu krzesełkowego Bécoin na nowy, wyprzęgany, o 6 miejscach; demontaż wyciągu krzesełkowego Biolley i wyciągu orczykowego Z, Cabri i Stade; przesunięcie dolnej stacji wyciągu krzesełkowego Colorado…
Trasy narciarskie: zmiana profilu dolnych części tras dochodzących do Plagne Centre, linii śniegu trasy przy budynkach i stadionu slalomowego Jean-Luc Crétier, stworzenie strefy dla początkujących i nowej zielonej trasy od szczytu Colorado.