Grupa Alitalia w sezonie Zima 2012/2013

Autor tekstu: , Data publikacji:

Grupa Alitalia przedstawiła uaktualniony zimowy rozkład lotów 2012/2013, wchodzący w życie od 28 października br. Siatka połączeń międzynarodowych Alitalii z rzymskiego portu Fiumiciono zostanie rozszerzona o trzy nowe destynacje: Abu Dhabi, Zurich oraz Erewań.

W nadchodzącym sezonie zimowym Grupa Alitalia będzie oferowała połączenia do 78 destynacji, w tym 22 we Włoszech, operując na 141 trasach i wykonując 4.200 rejsów tygodniowo.

Wprowadzane od 1 grudnia 2012 r. rejsy do Abu Dhabi wykonywane w ramach umowy code-share z Etihad Airways, umożliwią pasażerom dalsze połączenia do portów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Australii, Tajlandii, Omanie, Bahrajnie i Afryce Południowej.

Połączenia Alitalii z Rzymu/Fiumicino do Zurichu wykonywne będą z częstotliwością 12 rejsów tygodniowo.

Od 11 grudnia br. Alitalia zapowiada uruchomienie rejsów z Rzymu/Fiumiciono do stolicy Armenii. Dwa rejsy w tygodniu z Rzymu do Erewania obsługiwane będą samolotami Airbus A320.Rozszerzona siatka połączeń Alitalii obejmuje dwie nowe destynacje: Fortaleza w Brazylii oraz czeską Pragę.

W sezonie Zima 2012/2013, Alitalia zwiększy ilość rejsów z mediolańskiego lotniska Malpensa do Moskwy, z aktualnych czterech tygodniowo do 11 w tygodniu.

W segmencie połączeń krajowych, Alitalia zwiększy ilość rejsów między Catanią i Rzymem oraz Catanią i Mediolanem.

W sezonie Zima 2012/2013 linie lotnicze Air One będą wykonywały połączenia do 22 destynacji, operując na 27 trasach, wykonując 382 rejsy tygodniowo.

Od 1 października 2012 r. Air One będą, poza bazami w Mediolanie/Malpensa, Pizie i Wenecji dodatkowo operowały z lotniska Catania Fontanarossa.

Z lotniska w Catanii, Air One będą operowały do pięciu portów krajowych, uruchamiając trzy nowe połączenia do Turynu, Werony i Wenecji.

W segmencie połączeń międzynarodowych, Air One uruchomi nowe rejsy z Mediolanu do Kijowa, Belgradu i Cagliari oraz z Wenecji do Catanii, Brukseli i Tirany.

Od sezonu Zima 2012/2013 Alitalia będzie operować zmodernizowaną i odnowioną flotę, której średni wiek samolotów 6,5 lat czyni ją jedną z najmłodszych w Europie.