Nocowanie w imię jej królewskiej mości…

Autor tekstu: , Data publikacji:

Minęło 50 lat odkąd James Bond po raz pierwszy pojawił się na ekranach światowych kin.Znany jest nam również fakt, iż słynny agent MI6 gustuje w pięknych kobietach, drogich samochodach i... luksusowych hotelach. Od Londynu po Hongkong, od Daniela Craiga po Seana Connery, z okazji premiery 23. filmu pt. „Skyfall”, wyszukiwarka hoteli trivago przedstawia 7 ekstrawaganckich hoteli w stylu 007.

1. Ciragan Palace Kempinski – (Stambuł, Turcja)

Hotel Çırağan Palace Kempinski jest położony na europejskim brzegu Bosforu w Stambule. Basen typu „infinity”, zabiegi spa, butiki, przejażdżki limuzyną oraz przelot helikopterem: ten 5-gwiazdkowy hotel stara się spełnić każde życzenie swoich gości… i więcej.

Oprócz 24-godzinnej obsługi goście luksusowych apartamentów mają na początku swojego pobytu do podjęcia trudną decyzję. Który z sześciu typów poduszek ma się znaleźć w hotelowej sypialni to dla niektórych ciężki orzech do zgryzienia. Były sułtański pałac nie został tylko użyty jako sceneria dla nowego filmu „Skyfall”, ale również odbyła się tutaj konferencja prasowa z okazji rozpoczęcia zdjęć z udziałem Daniela Craiga i jego filmowej partnerki, Naomie Harris.

 

2. Grandhotel Pupp – (Karlowe Wary, Czechy)

Fikcyjnie zlokalizowany w Czarnogórze w filmie „Casino Royale” Grandhotel Pupp w rzeczywistości znajduje się w czeskiej miejscowości Karlowe Wary, gdzie co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Dla miłośników Jamesa Bonda to symboliczne miejsce, gdyż właśnie tutaj odbył się legendarny turniej pokerowy. Żyrandole, drogocenne boazerie i antyki nadają szlachetny styl temu zbudowanemu w 1701 r. hotelowi. Co więcej, warto wybrać się do restauracji tego 5-gwiazdkowego hotelu i zasmakować się w atmosferze w której jedli Daniel Craig i Eva Green.