Norwegian: Nowe bazy operacyjne na lotniskach Londyn/Gatwick i Alicante

Autor tekstu: , Data publikacji:

Norweskie tanie linie lotnicze Norwegian Air Shuttle utworzą dwie nowe bazy operacyjne na lotniskach Gatwick w Londynie i Alicante w Hiszpanii. Bazy mają zostać uruchomione wiosną 2013 r.

Norwegian będzie oferował połączenia do kilku destynacji w regionie Morza Sródziemnego i portów lotniczych położonych na północ od Londynu.

Stworzenie bazy w Londynie ma pomóc Norwegian w skutecznym konkurowaniu z przewoźnikami azjatyckimi i europejskimi na rynku połączeń dalekiego zasięgu.Z londyńskiego portu Gatwick, Norwegian oferuje do Skandynawii ponad 100 rejsów tygodniowo, co pozycjonuje Londyn jako jedną z najbardziej popularnych destynacji.

Nowo tworzona baza w Alicante, ma stać się obok już istniejących w Maladze i Las Palmas kolejnym ważnym ogniwem w siatce połączeń Norwegian na hiszpańskim rynku. Norwegian planuje uruchomienie bazy na Lotnisku Gatwick z trzema Boeingami 737-800, zwiększając ich ilość do czterech do końca roku.

Pierwsze rejsy zaplanowano na wiosnę 2013 r. Piloci i personel pokładowy będą rekrutowani lokalnie.Aktualnie, Norwegian posiada bazy w Norwegii, Szewcji, Danii, Finlandii oraz w Hiszpanii. W Bangkoku powstaje nowa baza dla spółki zależnej operującej na trasach dalekiego zasięgu.