Nowa polska charterowa linia lotnicza Bingo Airways…

Autor tekstu: , Data publikacji:

Samolot Bingo Airways wykonał 18 maja swój pierwszy lot handlowy z pasażerami. Rejs nr. BGY 1571 wystartował z lotniska w Katowicach do Hurghady w Egipcie.

Na pokładzie było 174 pasażerów lecących na wakacje z biurem podróży Wezyr Holiday.

Bingo będzie latać z dwóch baz operacyjnych w Polscelotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz lotniska Katowice-Pyrzowice. Z Warszawy oraz Katowic samoloty polecą min. do Antalyi i Bodrum w Turcji, Enfidhy w Tunezji, na Rhodos oraz do Sharm El Sheikh, Marsa Alam i Hurghady w Egipcie. Do końca czerwca flota Bingo powiększy się o dwa kolejne samoloty typu Airbus A320. Bingo szacuje, że w roku 2012 łącznie przewiezie swoimi samolotami ponad 300 tys. pasażerów.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji o wyborze samolotu typu Airbus A320, który daje nam optymalne połączenie takich parametrów jak zasięg lotu, pojemność samolotu oraz komfort podróży. Wierzymy, że dzięki tym elementom osiągniemy przewagę konkurencyjną na rynku lotniczym oraz staniemy się ulubioną linią charterową polskich pasażerów, mówi Marek Sidor, Prezes i założyciel Bingo Airways.