Nowe inwestycje Lufthansy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linie lotnicze Lufthansa poinformowały o znaczącej inwestycji na polskim rynku.

Wraz z nowym, letnim rozkładem lotów, który zacznie obowiązywać 25 marca 2012 r., ten czołowy europejski przewoźnik uruchomi nowe, bezpośrednie połączenia z Krakowa i Poznania do Dusseldorfu, swojego trzeciego co do wielkości przesiadkowego portu lotniczego.

Rejsy, odbywające się sześć razy w tygodniu, będą obsługiwane przez nowoczesne samoloty Bombardier CRJ 900 i CRJ 700, oferujące miejsca w klasie biznes i ekonomicznej.

Cieszymy się, że możemy ogłosić uruchomienie nowych tras na polskim rynku. Dzięki połączeniom z Krakowa i Poznania do Dusseldorfu, klienci nie tylko zyskają bezpośredni dostęp do jednego z najważniejszych ośrodków biznesowych i wypoczynkowych w Niemczech, czyli Nadrenii Północnej-Westfalii, ale będą mogli także korzystać z trzeciego co do wielkości węzła lotniczego Lufthansy, o niezwykle nowoczesnej i efektywnej infrastrukturze – powiedział Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansa Polska.

Ogromną zaletą portu lotniczego w Dusseldorfie jest krótki czas potrzebny na przesiadkę Na trasach obsługiwanych przez linie lotnicze Lufthansa może on wynosić zaledwie 35 minut. Ponadto klientom Lufthansy oferowane jest specjalne stanowisko odprawy dla klasy pierwszej, a także nowoczesne saloniki Lufthansa Senator i Business Class, dzięki którym pobyt na lotnisku w Dusseldorfie jest bardziej komfortowy.