ETHIOPIAN AIRLINES DOŁĄCZAJĄ DO STAR ALLIANCE

Autor tekstu: , Data publikacji:

Trzy linie członkowskie z siedzibą w Afryce udoskonaliły ofertę dla klientów

Podczas uroczystości zorganizowanej na międzynarodowym lotnisku Bole w Addis Abebie Zarząd Star Alliance powitał Ethiopian Airlines jako trzeciego członka sojuszu z siedzibą w Afryce.

„Zrobiliśmy dzisiaj duży krok naprzód w realizacji naszej strategii odnoszącej się do Afryki”, stwierdził Jaan Albrecht, dyrektor generalny Star Alliance. „Po przyjęciu Ethiopian Airlines do sieci Star Alliance oferujemy naszym klientom najszerszy wybór lotów do i z Afryki oraz w obrębie kontynentu. Ponadto, dzięki Ethiopian Airlines, klienci Star Alliance zyskają lepszy dostęp do rynków Afryki, regionu świata, w którym rynek podróży lotniczych systematycznie rośnie”.

Po przyłączeniu Ethiopian Airlines sieć Star Alliance w Afryce obejmuje główne ośrodki handlowe i polityczne na kontynencie, zwłaszcza w jego wschodniej, środkowej i zachodniej części. Ogółem 16 linii członkowskich Star Alliance oferuje codziennie ponad 750 lotów do ponad 110 miejsc w 48 krajach na całym kontynencie – głównymi węzłami są Addis Abeba, Kair i Johannesburg.

„Dla Ethiopian Airlines dołączenie do najbardziej prestiżowego i najdłużej funkcjonującego sojuszu linii lotniczych na świecie jest kolejnym kamieniem milowym”, stwierdził Tewolde Gebremariam, dyrektor generalny Ethiopian Airlines. „Ten dzień trwale zapisze się w naszej historii. Pozostaje on w zgodzie z wysiłkami firmy na rzecz położenia silnych fundamentów pod realizację celów założonych na 2025 r.”

W skali globalnej, po przyłączeniu Ethiopian Airlines sieć Star Alliance liczy obecnie 28 linii oferujących codziennie ponad 21 000 lotów do 1290 miejsc w 189 krajach.