Nowe trasy i wyciągi w Tatrach

Autor tekstu: , Data publikacji:

Na narciarzy wybierających się w nadchodzącym sezonie zimowym w Tatry czekać będą nowe trasy i narciarska infrastruktura. Nowe wyciągi krzesełkowe powstaną m. in. w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej. Obydwie inwestycje mają zostać uruchomione przed świętami Bożego Narodzenia.

Wraz z nachodzącym sezonem zimowym przy głównych szlakach narciarskich w polskich i słowackich Tatrach uruchomione zostaną nowe wyciągi i trasy narciarskie. Narciarskie trasy zostały wybudowane w głównych stacjach narciarskich w polskich Tatrach – Rusin – Ski (Bukowina Tatrzańska) oraz przy Kotelnicy Białczańskiej. Dwie kolejki krzesełkowe o łącznej długości 1800 metrów mają zostać oddane do dyspozycji narciarzy przed świętami Bożego Narodzenia – informuje portal regionalna.tvp.pl.

Wyciąg w Bukowinie Tatrzańskiej to kolejka krzesełkowa o długości 1000 metrów, dodatkowo wyposażona w osłonę przeciwwiatrową czyli tzw. bubble jety. Jej godzinna przepustowość wyniesie 2700 pasażerów. -Wyciąg krzesełkowy w Bukowinie Tatrzańskiej będzie bardzo nowoczesny, a siedzenia okrywane kopułą przeciwwiatrową będą niezwykle komfortowe – mówi szef stacji Rusin-Ski Waldemar Wojtaszek.

Narciarze przybywający do Kotelnicy Białczańskiej będą mogli z kolei korzystać z nowo otwartej kolejki krzesełkowej ze stacją początkową przy Jankulowskim Wierchu w kierunku Kaniówki. Również tutaj na narciarzy czekać będzie kolejka krzesełkowa o długości 800 metrów z godzinną przepustowością na poziomie 3tyś. narciarzy.

Nowości czekać będą również na tych, którzy zdecydują się odwiedzić w czasie ferii zimowych naszych południowych sąsiadów. Tutaj na narciarzy czekają m. in. sześcioosobowe krzesełko w ośrodku Zverovka w Spalonej Dolinie, czteroosobowa kolejka krzesełkowa w Ździar – Strednica oraz dwie nowe trasy w tym ośrodku. Nowości zarówno pod względem nowych tras jak i poszerzonej oferty (strefa dla najmłodszych narciarzy) zaproponuje także ośrodek narciarski Ski Bachledova w słowackiej Bachledovej dolinie.

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.