NOWY DYREKTOR GENERALNY STAR ALLIANCE

Autor tekstu: , Data publikacji:

Na czele Star Alliance staje doświadczony dyrektor z międzynarodowej branży lotniczej

Zarząd Star Alliance powołał Marka Schwaba na stanowisko dyrektora generalnego Star Alliance. Będzie on kierował centralną organizacją sojuszu z siedzibą we Frankfurcie w Niemczech.

Schwab pracował w United, linii członkowskiej Star Alliance, gdzie odpowiadał za prowadzoną przez firmę współpracę jako starszy wiceprezes ds. współpracy. Pełniąc tę funkcję, był on także członkiem Zarządu Star Alliance. Schwab zastąpił Jaan Albrechta, który 1 listopada 2011 r. objął stanowisko dyrektora generalnego Austrian Airlines.

„Mark Schwab to ceniony w wielu krajach dyrektor z branży lotniczej, dysponujący wszystkimi kwalifikacjami niezbędnymi do otwarcia nowego rozdziału w pełnej sukcesów historii sojuszu”, stwierdził Rob Fyfe, dyrektor generalny Air New Zealand i prezes Zarządu Star Alliance.

„Ta nominacja stanowi efekt globalnych poszukiwań, podczas których okazało się, że znajdujemy się w szczęśliwej sytuacji, mogąc wybierać spośród kilku wybitnych kandydatów. Mark przekonał nas swoją rozległą wiedzą na temat branży oraz ogromnym doświadczeniem międzynarodowym. Dzięki pracy na dyrektorskich stanowiskach w różnych krajach dysponuje on specjalistycznym doświadczeniem, niezbędnym na stanowisku wiążącym się z wieloma wyzwaniami”.