Optymalizacja kosztów podróży służbowych

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wyjazdy służbowe stanowią nieodłączną część życia firmy. To dzięki nim pracownicy mogą się integrować, lecz również wypełniać swoje ważne służbowe obowiązki – negocjować kontrakty, zdobywać wiedzę, uczestniczyć w rozwijających zjazdach oraz szkoleniach. Oczywiście, takie podróże wiążą się z dużymi wydatkami. Jak redukować koszty, aby rezygnacja z takich wyjazdów nie była konieczna?

Nie da się ukryć, że dla pracodawców największy problem stanowi często opłacanie kosztów przelotów pracowników. Pół biedy, jeśli podróżują oni samolotem po kraju lub Europie, jeśli jednak często zmuszeni są latać w bardziej oddalone miejsca na świecie, ceny robią się naprawdę wysokie. Obecnie dostępnych jest jednak wiele sposobów, aby optymalizować koszty dalekich podróży. Warto chociażby korzystać z atrakcyjnych programów lojalnościowych, które oferuje wiele linii lotniczych. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na znacznie tańsze bilety oraz będziemy na bieżąco z wszystkimi promocjami, co dodatkowo może okazać się pomocne przy ustalaniu terminów wyjazdów.

First Class w Lufthansie >>

Korzystajmy z doświadczenia innych

Pragnąc obniżyć koszty podróży, a w szczególności biletów lotniczych dla firm, warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia, oferowanego przez biura podróży np. First Class, proponującego m.in. możliwość zapłacenia za bilety lotnicze w ratach. Profesjonalni konsultanci pomogą w negocjacjach z liniami lotniczymi, będą też w pogotowiu przez całą dobę, aby zareagować w podbramkowych sytuacjach. Decydując się na skorzystanie z pomocy firmy zewnętrznej zyskujemy świeże i obiektywne spojrzenie na nasze wewnętrzne procedury oraz wytyczne. Możemy liczyć zatem na ich udoskonalenie, dobór optymalnych programów lojalnościowych czy też ciekawe propozycje ubezpieczeń oraz kart kredytowych, umożliwiających realizację płatności odroczonych.

Zróbmy porządek w dokumentach

Nawet najlepsze programy ani współpraca z liniami lotniczymi i konsultantami nie pomogą nam, jeżeli nie zadbamy o odpowiednie zbieranie oraz przechowywanie dokumentów, związanych z podróżami służbowymi. Są one niezbędne, abyśmy mogli kontrolować wydatki oraz ich celowość, a także poddawać je wnikliwej analizie. Jedynie w ten sposób możemy stwierdzić, które koszty ponosimy niepotrzebnie, a które przynoszą spodziewane efekty. Z pomocą przyjdą nam tutaj specjalne programy oraz systemy zarządzania podróżami służbowymi, dzięki którym niczego nie zgubimy i w każdym momencie bez trudu odnajdziemy potrzebne nam rezerwacje, faktury, czy też paragony.