Modlin zyska osiem nowych połączeń

Autor tekstu: , Data publikacji:

W czerwcu przyszłego roku biuro podróży ITAKA wprowadzi do swojej oferty, osiem nowych połączeń czarterowych realizowanych z podwarszawskiego portu w Modlinie. Szacuje się, że za sprawą porozumienia ruch pasażerski na lotnisku w Modlinie w sezonie letnim 2014r. wyniesie ok. 20 tysięcy pasażerów.

Od czerwca 2014r. ITAKA poszerzy swoją ofertę o wakacyjne loty do Lanzarote, Barcelony, Faro, Lizbony, Antalyi, Bodrum, Chanii oraz Warny. Szerokie urozmaicenie oferty polskiego przedsiębiorstwa możliwe było za sprawą podpisania przez ITAKĘ umowy o współpracę (przewidującą obsługę lotów czarterowych) z portem lotniczym w Modlinie. Rejsy z podwarszawskiego lotniska obsługiwane głównie przez Airbusy A320 i Boeingi 737-800 realizowane będą z częstotliwością jednego lotu tygodniowo – informuje portal pasażer.com.

Podpisanie pomiędzy obydwoma spółkami umowy o współpracę nie oznacza jednak, że port lotniczy w Modlinie będzie jedynym, z którego ITAKA zaoferuje swoje połączenia w sezonie letnim 2014r. Jedynie rejsy do Lizbony realizowane będą wyłącznie z Modlina. Samoloty do wszystkich pozostałych lokalizacji odlatywać będą zarówno z Modlina jak i z lotniska im. Chopina w Warszawie.

– Touroperator uruchomi połączenia z Modlina z myślą o klientach z północno wschodniej Polski, którym będzie łatwiej dojechać na obrzeża Warszawy, niż na Okęcie – tłumaczy dla portalu turystyka.rp.pl Piotr Henicz, wiceprezes ITAKI.

– Od dziś możemy mówić, że operacje z Modlina wybierają najwięksi. Po największej regularnej linii lotniczej w Polsce, wybrało nas największe biuro podróży. Podpisanie umowy z ITAKĄ to przykład skutecznej realizacji naszej strategii. W ten sposób rozpoczynamy stałą obsługę przewoźników czarterowych co zgodnie z planami inwestorów ma być jednym z filarów biznesowych lotniska. Tym bardziej cieszymy się, że zaczynamy od obsługi największego biura – powiedział Piotr Okienczyc, prezes zarządu spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.