10 sposobów na to, by klienci chętniej odwiedzali twój hotel

Autor tekstu: , Data publikacji:

Zdarzają się takie momenty, że nie wiemy jakie są przyczyny tego, że w naszym hotelu pomimo wielu starań nie zwiększa się liczba gości. Jeśli prowadzimy marketing głównie za pośrednictwem Internetu powinniśmy wiedzieć, jak przyciągnąć ich uwagę. Czy jest tak na pewno? Zobaczcie 10 sposobów na to, by Klienci chętniej odwiedzali wasz obiekt.

Nieduża liczba gości hotelowych może martwić właścicieli, zwłaszcza kiedy nie wiadomo co jest przyczyną niskiego zainteresowania obiektem. Jeżeli marketing naszego hotelu opiera się głównie na działaniach internetowych, warto wiedzieć co zrobić, aby skutecznie przyciągał Klientów. Oto 10 pomysłów, które przyciągną większą liczbę gości do naszego hotelu.

 1. Strona przystosowana do urządzeń mobilnych

  Strona internetowa, która nie tylko działa na komputerach, ale również na tabletach czy smartfonach, to już nie przejaw innowacyjności zza oceanu, ale codzienność również w Polsce. Według najnowszych badań marketingowych*, coraz więcej ludzi korzysta z urządzeń mobilnych do przeglądania wiadomości i portali społecznościowych oraz dokonywania zakupów. Jeśli strona Twojego hotelu nie dostosowuje się do mniejszych ekranów, jesteś skazany na utratę części Klientów. Dlatego, jeśli chcesz przyciągnąć do swojego hotelu więcej gości, musisz zadbać o odpowiednie dostosowanie strony do urządzeń mobilnych.

 2. Zdjęcia dobrej jakości

  Oczywiste jest, że reklama hotelu w Internecie opiera się głównie na zdjęciach. To one w pierwszej kolejności przyciągają uwagę potencjalnych gości i skłaniają ich do podjęcia decyzji o rezerwacji. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by prezentowane fotografie były wykonane w dobrym guście i przedstawiały hotel w jak najlepszym świetle. To właśnie dzięki nim goście poczują się zainteresowani Twoim hotelem i zdecydują się na skorzystanie z jego usług.

 3. Wyposażenie ma znaczenie

  Jeśli nasz hotel od dawna nie przeszedł żadnej metamorfozy, warto zastanowić się, czy czasem nie nadszedł moment na odświeżenie jego wizerunku. Warto zerknąć na strony innych popularnych obiektów, aby poznać trendy i standardy panujące na rynku, zobaczyć, jakie style i aranżacje są obecnie modne, jakie materiały i pościel hotelowa przyciągają uwagę gości. Analiza konkurencji pozwoli nam odkryć, co możemy usprawnić i zmienić, aby przyciągnąć nowych klientów. Nie bójmy się wprowadzić nowych rozwiązań i odważnych koncepcji, które sprawią, że nasz hotel będzie wyróżniał się na tle innych. Może to być idealny moment, aby zapoznać się z nowymi produktami i rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Zajrzyj do naszego sklepu https://www.horecatex.pl/ i odkryj, jak możemy pomóc Ci odświeżyć Twój hotel i przyciągnąć więcej gości!

 4. Specjalne oferty i zniżki

  Promocje oraz specjalne sezonowe oferty są w stanie przyciągnąć gości, którzy poszukują wakacji lub wypadu za niewielkie pieniądze. Strategia marketingowa hotelu powinna zakładać atrakcyjne zniżki przy rezerwacji z wyprzedzeniem lub specjalne rabaty z różnych okazji, takich jak święta czy ważne wydarzenia w okolicy. Nawet drobne promocje, które pozornie nie mają wielkiego znaczenia, mogą zmotywować Klientów do wyboru Twojego hotelu. To właśnie od tych małych szczegółów zależy, czy uda nam się zbudować pozytywny wizerunek i przyciągnąć nowych gości.

 5. Włącz się do sieci

  Odkryj potęgę mediów społecznościowych i zwiększ lojalność swoich Klientów. Załóż profil na Instagramie, Facebooku czy Pinetreście i włącz się w interakcję z potencjalnymi gośćmi hotelowymi. Pokaż, co Cię interesuje, podziel się nowinkami ze świata hotelarstwa i okolic, a także zaskocz swoich obserwatorów ofertami specjalnymi i ciekawymi rabatami. W dobie, gdy skuteczny marketing w hotelarstwie opiera się w dużym stopniu na mediach społecznościowych, nie możesz zaniedbywać ich potencjału.

 6. Wzajemne wsparcie

  Współpraca z sąsiadami jest kluczem do sukcesu. Jeśli preferujemy bezpośredni kontakt z ludźmi, warto rozważyć pozostawienie oferty naszego hotelu w pobliskich restauracjach i innych obiektach, w których pojawiają się potencjalni Klienci. Marketing hotelowy w Internecie, można oprzeć na współpracy z lokalnymi partnerami biznesowymi, takimi jak restauracje czy kawiarnie, umieszczając na ich stronie baner prowadzący do naszego hotelu. W ten sposób możemy zwiększyć nie tylko ruch na stronie, ale również zainteresowanie naszym obiektem.

 7. Rozpocznij współpracę z dużymi portalami

  Jeśli chcesz stanąć do walki z silną konkurencją w branży hotelowej, warto zainteresować się portalmi oferującymi usługi noclegowe, takimi jak popularny booking.com. Dodanie oferty swojego hotelu do bazy noclegowej zwiększy widoczność Twojego obiektu i przyciągnie uwagę większej liczby potencjalnych gości. W dodatku, duże portale oferują wygodne sposoby rezerwacji i płatności za noclegi, co przyciąga użytkowników, którzy chętniej korzystają z gotowych rozwiązań i nie przeszukują samodzielnie setek stron w poszukiwaniu idealnego miejsca na nocleg.

 8. Odpowiadaj na recenzje i opinie

  Zachęć gości do dzielenia się swoimi wrażeniami z pobytu i pozostawienia opinii na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych. W dzisiejszych czasach opinie innych osób mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe, dlatego warto zrobić wszystko, by goście zostawiali pozytywne recenzje. Jednak nie oznacza to, że powinniśmy ignorować negatywne komentarze – traktuj je jako cenną wskazówkę do poprawy jakości obsługi i usług. Odpowiadając na komentarze, pokażemy, że interesujemy się zdaniem naszych gości, co przyczyni się do budowania pozycji marki. Pamiętaj, że komunikacja powinna być profesjonalna, niezależnie od tonu wypowiedzi klienta.

 9. Reklama w sieci

  Nie ma nic gorszego niż ukrycie się w cieniu swoich konkurentów, a zaniedbanie pozycjonowania w wyszukiwarce Google może właśnie do tego prowadzić. Dlatego warto zainwestować w reklamy w tym serwisie, które cały czas przynoszą wiele korzyści. By jednak cieszyć się sukcesem, potrzebna jest precyzyjna strategia marketingowa i umiejętność przyciągania uwagi potencjalnych Klientów. Warto w tym celu skorzystać z pomocy ekspertów, którzy pomogą w doborze odpowiednich narzędzi, stworzeniu skutecznej kampanii reklamowej i osiągnięciu sukcesu w postaci wzrostu ruchu na stronie i zwiększeniu ilości rezerwacji.

 10. Szukanie innowacyjnych pomysłów

  Przyciągnięcie gości do hotelu wymaga od nas nie tylko tradycyjnych działań, ale także kreatywnego podejścia i innowacyjnego myślenia. Część z nas uwielbia nieszablonowe rozwiązania, które wprowadzają odrobinę szaleństwa i przyjemnego zaskoczenia do naszego życia. Dlatego warto wprowadzić do hotelu kilka nowoczesnych udogodnień, które zachwycą nową „Klientelę”. Może to być na przykład miła niespodzianka czekająca na poduszce, świeże kwiaty na stoliku w restauracji lub nawet możliwość meldowania się o każdej porze. To drobne elementy, które z pewnością zrobią wrażenie i przyciągną do naszych drzwi kolejnych gości.

Klienci poszukiwani

Jeśli zauważasz, że potencjalni Klienci rezygnują z rezerwacji w Twoim hotelu, nie panikuj! Może to być związane z niewielkimi, ale istotnymi czynnikami takimi jak przestarzały wygląd strony internetowej czy brak nowoczesnych udogodnień. Zastanów się, co możesz zrobić, by zwiększyć atrakcyjność swojego hotelu. Może to być na przykład dodanie możliwości rezerwacji online, wprowadzenie ciekawych promocji, a nawet zmiana wystroju recepcji. Pamiętaj, że drobne zmiany mogą mieć ogromny wpływ na postrzeganie Twojego hotelu przez Klientów.