A&O otworzyło pierwszy hostel w Polsce

Autor tekstu: , Data publikacji:

1,7 mln mieszkańców i około 10 mln gości rocznie - stolicę Polski odwiedza rekordowa ilość turystów. jest Od soboty 8 lutego w Warszawie działa najnowszy hostel a&o. To pierwszy obiekt berlińskiej grupy niskobudżetowych w Polsce: a&o Warszawa oferuje 199 pokoi i 600 miejsc noclegowych.

8 lutego 2020 r. a&o powitało swoich pierwszych gości w Warszawie! Pierwszy obiekt berlińskiej grupy niskobudżetowych hosteli w Polsce ma do zaoferowania 200 pokoi i 600 łóżek, stając się tym samym największym renomowanym hostelem w stolicy. – Warszawa to kolejny znaczący krok dla a&o –  podkreśla założyciel i CEO, Oliver Winter. – Cieszymy się, że kontynuujemy nasz rozwój w Europie Wschodniej poprzez otwarcie nowego hostelu w Warszawie.

Po zaledwie dwunastu miesiącach przebudowy, ośmiokondygnacyjny dawny biurowiec, zlokalizowany na warszawskiej Woli, zaprezentował się w nowym a&o design. Hostel posiada 106 pokoi dwuosobowych, 85 pokoi rodzinnych i 8 pokoi wieloosobowych. Obiekt oferuje również gościom a&o Kids Corner, CoWorking Space i wspólną kuchnię.

Warszawska metropolia liczy 1,7 miliona mieszkańców i staje się coraz bardziej otwartą i atrakcyjną dla turystów: w 2018 roku w mieście zanotowano 10 milionów turystów, z czego 30 procent stanowili turyści zagraniczni. Oprócz Warszawy a&o planuje uważa, że: “Warszawa staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży biznesowych i turystycznych- nie tylko dla młodych Polaków, ale także dla gości z zagranicy. Fakt, że a&o rozpoczyna swoją polską premierę “z tak obiecującym projektem” to naprawdę dobry znak dla dalszego rozwoju a&o w Europie Wschodniej.”

Przyjazdy grupowe stanowią największy odsetek w całkowitej liczbie rezerwacji noclegów. W 2018 r. a&o przyjęło 125 000 rodzin, 13 000 wycieczek szkolnych i 7 000 innych grup powyżej 9 osób. Niedługo sieć hosteli będzie dysponowała 28 500 miejsc noclegowych w 23 miastach i 8 krajach. Dzięki niskim cenom noclegu (już od 12 euro), centralnym lokalizacjom oraz wysokiemu standardowi, hostele a&o są także wybierane przez osoby podróżujące służbowo, samotnie oraz przez seniorów.

a&o planuje dalszą ekspansję na rynkach państw Europy Południowej i Wschodniej, cały czas poszukując nowych lokalizacji. Hostele w Budapeszcie i Kopenhadze będą otwarte w pierwszej połowie 2020 r. Oliver Wilmes podkreśla „Coraz bardziej zbliżamy się do naszego celu: 50 lokalizacji a&o do końca 2023 r.”

Sieć hosteli a&o została założona w 2000 r. przez Olivera Wintera. Obecnie można zarezerwować pobyt w jednym z 39 obiektów w 23 miastach i 8 krajach. W pierwszej połowie 2020 r. planowane są otwarcia nowych obiektów w Warszawie, Kopenhadze i Budapeszcie. Obiekty a&o odwiedzają bardzo zróżnicowane grupy turystów: zarówno rodziny z dziećmi i wycieczki szkolne, jak i podróżni grupowi i solo. W strukturze gości wzrasta także liczba osób podróżujących służbowo oraz seniorów. a&o rośnie w tempie ponad 15% rocznie, będąc tym samym największą grupą hostelową w Europie. W 2018 r. we wszystkich obiektach było łącznie około 28 500 łóżek i udzielono około 5 milionów noclegów. Firma zanotowała sprzedaż na poziomie około 152 milionów euro. Od 2017 r. właścicielem spółki a&o jest amerykański inwestor TPG Real Estate. Po upływie prawie 20 lat, firma nadal prowadzona jest przez jej założycieli.

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji