Centralna Park powstanie w Warszawie?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Deweloperska spółka Xcity Investment powołana przez PKP S.A. przygotowuje dużą inwestycję w centrum punkcie Warszawy. Przy zbiegu Alei Jerozolimskich i alei Jana Pawła II firma planuje wybudować kompleks Centralna Park, którego głównym elementem ma być 200 metrowy wieżowiec.

Planowana przez Xcity Investment inwestycja będzie zlokalizowana na dwu hektarowej działce położonej w prostokącie ulic Chmielnej, Żelaznej, Alei Jerozolimskich i alei Jana Pawła II w Warszawie. W całym kompleksie Centralna Parku ma się znaleźć kilka budynków o przeznaczeniu biurowym, handlowo-usługowym oraz być może hotelowym. Ten ostatni jest rozważany przez inwestorów. W projekcie przewidywane jest także wybudowanie pieszej promenady, zielonych pasaży, a także ogrodów zlokalizowanych w i na dachach budynków, które mają pełnić funkcję miejsc przeznaczonych do odpoczynku, i rekreacji. Realizacja inwestycji zgodnie z zamiarem inwestorów miałaby się rozpocząć w 2018r., a jej przewidywany koszt to około 350mln euro – informuje portal propertynews.pl.

Projekt kompleksu przewiduje budowę na działce znajdującej się bezpośrednio nad torami kolejowymi. Taka lokalizacja oraz planowane połącznie Centralna Parku z Dworcem Centralnym i stacją Warszawskiej Kolei Dojazdowej sprawia, że inwestycja byłaby szczególnie atrakcyjnym obiektem dla podróżnych korzystających z usług Polskich Kolei Państwowych. Projektowane na terenie Centralna Parku place i atria miejska miałyby pełnić w razie dobrej pogody funkcję dodatkowej zewnętrznej poczekalni dla pasażerów PKP S.A.

-Centralna Park może być jednym z ciekawszych projektów deweloperskich realizowanych przez Grupę PKP. Inwestycja pozwoli na uzupełnienie dotychczasowej tkanki miejskiej w tej części Warszawy oraz wpłynie na poprawę estetyki terenu. Głównym atutem projektu będzie atrakcyjna lokalizacja zagospodarowywanej nieruchomości – jej bliskość do Dworca Centralnego, stacji metra oraz najważniejszych ciągów komunikacyjnych – powiedział Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP S.A.