Coraz częściej decydujemy się na długoterminowy wynajem samochodów

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jeszcze kilka lat temu wynajem samochodów zarezerwowany był wyłącznie dla dużych korporacji, zagranicznych turystów czy spółek prawa handlowego. Obecnie jednak taka forma finansowania upowszechniła się na tyle, że zaraz po leasingu stała się najpopularniejszym sposobem na pozyskanie nowego samochodu zarówno przez klientów biznesowych, jak i prywatnych.

W 2020 roku wynajem długoterminowy wciąż rośnie

Od momentu pojawienia się na polskim rynku wynajem długoterminowy nieustannie z roku na rok odnotowuje coraz szybszy wzrost. Klienci biznesowi i prywatni doceniają możliwość pozyskania w użytkowanie nowych, bogato wyposażonych, oszczędnych i komfortowych samochodów przy minimalnym angażowaniu gotówki oraz bez utraty płynności finansowej czy zdolności kredytowej.

Wynajem długoterminowy w pierwszym kwartale 2020 roku wzrósł aż o 7,7 proc. względem analogicznego okresu roku ubiegłego. Według danych opublikowanych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów wynajem oraz leasing samochodu wyszły w pierwszym okresie pandemii obronną ręką.

Ze względu na 20-procentowy spadek klasycznych form finansowania samochodów w dobie pandemii, wynajem długoterminowy zwiększył swój udział na rynku nowych samochodów o 5 proc. Tym samym w wynajmie długoterminowym znalazł się obecnie co czwarty nowy samochód osobowy nabywany w pierwszym kwartale 2020 roku. Co ciekawe, w Q1 2020 roku z salonów wyjechało o 23% nowych aut osobowych więcej względem Q1 2019 roku, a 2/3 wszystkich nowych aut nabyły przedsiębiorstwa.

Finansowanie nowych aut przez internet z Carsmile

Choć pandemia negatywnie wpłynęła na niemal wszystkie sektory gospodarki, to Carsmile w czasie pandemii bił rekordy sprzedaży. Nie ma się co dziwić. Polacy w obawie przed koronawirusem przenieśli się z salonów samochodowych do sieci, decydując się na sfinansowanie nowego samochodu właśnie przy współpracy z Carsmile.

W czerwcu firma sprzedała o 20 proc. więcej aut niż w maju i aż o 360 proc. więcej względem poprzedniego roku. Klienci w dobie pandemii są o wiele bardziej skłonni do finansowania samochodów w formie wynajmu długoterminowego lub leasingu, bowiem dzięki temu nie pozbywają się gotówki i nie ograniczają swojej zdolności finansowej.

Dlaczego wynajem długoterminowy jest tak popularny?

Wynajem długoterminowy ma liczne zalety, które przekonują zarówno przedsiębiorstwa, jak i klientów indywidualnych. Decydując się na wynajem auta, konsumenci nie muszą angażować dużego kapitału własnego, ograniczając płynność finansową firmy lub domowego budżetu czy obniżać swojej zdolności kredytowej.

Poza tym wynajem zapewnia dostęp do nowszych, lepiej wyposażonych i droższych aut, a także umożliwia regularne wymienianie samochodu co 2-3 lata na nowy model. W ramach wynajmu długoterminowego to firma wynajmująca obliguje się do rejestracji i ubezpieczenia samochodu. W ramach usługi możliwe jest wykupienie wymiany opon, pełnego ubezpieczenia oraz pakietu Assitance. Istotna jest również znaczna optymalizacja podatkowa pozwalająca na wygodne zaliczanie kosztów wynajmu do kosztów prowadzenia działalności.

Więcej informacji: www.carsmile.pl/