Crossover dla każdego

Autor tekstu: , Data publikacji:

Mówi się o tym, że crossovery oferują swoim użytkownikom świetny balans, pomiędzy gwarancją komfortu a dostarczaniem emocji. Popularność tego segmentu samochodów nieustannie rośnie, nie tylko z uwagi na panujące trendy ale przede wszystkim z uwagi na względy praktyczne. Sprawdźmy więc dlaczego crossover to samochód dla każdego.

Crossover kontra SUV, czym się różnią?

Zacznijmy od przybliżenia czym właściwie charakteryzuje się samochód w typie crossover i co wyróżnia go od równie popularnych SUV-ów. Przede wszystkim mówi się o tym, że modele crossover na tle SUV-ów wyróżniają się głównie stylem i designem, bardziej niż elementami praktycznymi. Wiele modeli w typie crossover to auta w odważnej, nietypowej stylistyce, ale wcale nie cierpi na tym ich użytkowość. Producenci nie zapominają o kwestiach praktycznych i sprawiają, że w większości przypadków crossovery to idealne samochody, które odnajdują się zarówno w warunkach miejskich jak i bardziej wymagających jednocześnie prezentując się nienagannym stylem.

SUV jest dla nas bliższym określeniem, dłużej funkcjonującym na rynku motoryzacyjnym i często łatwiejszym do wyobrażenia. Myśląc o SUV-ie widzimy duże, masywne auto gotowe na każdą, nawet najbardziej wymagającą i zaskakującą podróż. SUV to często auto, w którym możemy przewozić ciężkie ładunki, które poradzi sobie nawet w ekstremalnych warunkach terenowych. Właścicieli SUV-ów kojarzymy z kolei często z amatorami sportów plenerowych czy miłośnikami wypadów za miasto.

Czym jest więc kategoria crossoverów? Korzenie crossoverów wywodzą się właśnie z kategorii SUV-ów. Szukając elementów wspólnych możemy jednoznacznie stwierdzić, że crossovery zaczerpnęły ze stylu SUV-ów przede wszystkim charakter oraz wiele dodatkowych elementów takich jak; szosowe opony, komfortowo zestrojone zawieszenie czy bogate wyposażenie.

W wielu modelach crossoverów możemy spotkać elementy, które nawiązują do stylu aut terenowych posiadając w swoim wyposażeniu między innymi napęd na cztery koła, reduktor czy blokadę dyferencjału. Cechą, która znacznie wyraźnie odróżnia dwa omawiane segmenty aut jest wielkość samochodów, tak więc podstawową różnicą pomiędzy SUV-ami i crossoverami są ich gabaryty. Crossovery są wyraźnie mniejsze i nawiązują do segmentów aut miejskich (B) oraz kompaktowych (C). SUV-y natomiast plasują się zazwyczaj w klasie średniej (D), a także wyższej (E).

Uniwersalność crossoverów

Crossovery mają znaczącą przewagę nad SUV-ami głównie z uwagi na swoją uniwersalność. Dzięki mniejszym gabarytom, auta te sprawdzają się świetnie nie tylko na dłuższych trasach czy bardziej wymagających terenowo odcinkach ale przede wszystkim w mieście. Łączą w sobie cechy i zalety aut z segmentu B i C, zachowując jednocześnie muskularny kształt i dodatkowe funkcjonalności. Crossovery pozwalają nam czuć się bezpiecznie, oferując np. wygodną pozycję za kierownicą, która gwarantuje lepszą widoczność i ułatwia poruszanie się czy manewrowanie w mieście. Dodatkowo zyskujemy więcej również w kontekście właściwości jezdnych, ponieważ producenci SUV-ów zwykle muszą postawić na jeden kierunek skupiając się albo na zapewnieniu jak najlepszego komfortu jazdy albo na stworzeniu dużego i masywnego auta, zaletą crossoverów jest możliwość wyśrodkowania tych dwóch cech.

Właśnie dlatego oczekiwania użytkowników w kontekście możliwości i funkcjonalności samochodów w typie crossover nie są aż tak wygórowane. Dla wielu kierowców ich przyszły crossover nie musi mieć reduktora, blokady dyferencjału czy napędu na cztery koła, ponieważ i tak oferuje bardzo dużo wszechstronnych możliwości. Crossover spełnia się idealnie w warunkach miejskie i podmiejskich, gdzie czasem przydają się właściwości terenowe, chociażby do pokonania gruntowej drogi czy zaśnieżonego podjazdu.

Świetne auto, w dobrej cenie

To co jest równie ważną cechą crossoverów to ich cena, a przez to dostępność. Na rynku motoryzacyjnym jesteśmy w stanie znaleźć nowy samochód w typie crossover już od 70 000 zł z atrakcyjnym wyposażeniem – jest to więc kwota akceptowalna dla potencjalnego klienta. Nie każdy jednak musi chcieć od razu inwestować swoje oszczędności, decydować się na pożyczkę czy długoletnie zobowiązanie w leasingu. Właśnie wtedy proponujemy rozważyć formułę finansowania jaką jest auto na abonament.

Czym jest auto na abonament?

To nowoczesna forma finansowania samochodu, która zrzesza sobie coraz większe grono zwolenników. Ideą samochodu na abonament jest korzystanie z auta, bez konieczności jego posiadania. Co ważne, w ofercie otrzymujemy fabrycznie nowy samochód, prosto z salonu, na gwarancji producenta. Firma Qarson, która na polskim rynku działa już od 2019, a doświadczenie zdobywa już od ponad 10 lat na rynku francuskim, oferuje samochody w abonamencie na 12 miesięcy. Rok to odpowiednia ilość czasu na zapoznanie się z konkretnym modelem samochodu, poznaniem jego funkcjonalności i ocenę czy jest on właściwie dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań.

Co więcej, oferta na abonament to nie tylko fabrycznie nowy samochód ale również pełen pakiet usług zawarty w cenie najmu. Już na początku poznajemy stały, miesięczny koszt utrzymania samochodu, w ramach którego uwzględniona jest rejestracja pojazdu, serwis, przeglądy i naprawy gwarancyjne czy pakiet 10 tysięcy kilometrów na start, który można odpłatnie zwiększyć nawet do 25 tysięcy kilometrów. Nie martwimy się niczym, oprócz tankowania auta. Zapoznaj się z ofertą aut na abonament, dostępną zarówno dla osób fizycznych jak i osób prowadzących działalność gospodarczą, postaw na więcej i wybierz swój wymarzony crossover.