Czym się kierować, wybierając apartamenty górskie w Zakopanem?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Góry, a szczególnie polskie Tatry mają w sobie niezaprzeczalny urok. Nawet ci, którzy od zdobywania szczytów zdecydowanie wolą podziwiać Giewont czy Małołączniak z poziomu tarasu, popijając aromatyczną kawę, muszą przyznać, że jest w nich coś, co pozwala się zrelaksować. I chociaż wśród przyjezdnych można znaleźć takich, dla których szczytem marzeń jest nocleg w schronisku, to zdecydowana większość turystów stawia jednak na wygodne, nowoczesne apartamenty. To właśnie w nich mogą zrelaksować się po długich wyprawach czy znaleźć rozrywkę w przypadku niepogody.

Dogodna lokalizacja – blisko na Krupówki oraz na górskie szlaki

Wybierając spośród bogatej bazy obiektów noclegowych, na pewno w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, gdzie znajduje się nasza kwatera. To bardzo ważne, szczególnie jeśli nie jesteśmy taternikami i część urlopu zamierzamy spędzić nie tylko na szlakach TPN-u, ale również poznając zakopiańskie zabytki architektury świeckiej oraz sakralnej, muzea czy po prostu – robiąc zakupy na Krupówkach. Jeśli znajdziemy dogodne miejsce, bardzo szybko okaże się, że do wielu punktów możemy dostać się bez potrzeby uruchamiania samochodu, a kto raz był w zimowej stolicy Polski, ten wie, że drogie parkingi, a także wszechobecne korki to prawdziwa zmora tutejszych kierowców.

Wygodne, przytulne pokoje z łazienką

Kolejnym kryterium powinna być wygoda i wygląd pokoi. Tutaj z całą pewnością warto wybrać apartamenty góralskie. Zakopane bowiem to jedna z niewielu podgórskich miejscowości, w której nawet nowsze budynki nadal stawiane są bardzo solidnie, z myślą o przyjezdnych. Sami gospodarze bardzo dbają o wygodę turystów, serwując im naprawdę piękne pokoje, najczęściej urządzone w drewnie i bardzo jasnych kolorach. Warto im się przyjrzeć z bliska, gdyż można dostrzec w ich architekturze elementy tutejszego folkloru, np. parzenicę czy charakterystyczne ornamenty. Łazienki mają zazwyczaj nowoczesne kabiny prysznicowe lub wanny, podgrzewaną podłogę oraz grzejniki ścienne pozwalające na wysuszenie ręczników. Jedno jest pewne – wszechobecne drewno tworzy niesamowity klimat, dzięki któremu zarówno ciało, jak i dusza doznają błogiego relaksu.

Dodatkowe udogodnienia oraz atrakcje – nie tylko dla dorosłych

Z wyjazdów w góry korzystają nie tylko dorośli. Bardzo często do Zakopanego wybierają się całe rodziny. Dlatego też warto szukać apartamentów, w których pomyślano o najmłodszych. Pokój zabaw, kanały telewizyjne z bajkami czy nawet dodatkowe, wygodne łóżeczko do spania sprawiają, że maluchy są wprost zachwycone – nawet jeśli pogoda nie zachęca do spacerów. Z drugiej strony – to dorośli ostatecznie decydują o tym, gdzie się zatrzymają z najbliższymi. Warto pomyśleć o tym, by przeżyć urlop w atmosferze pełnego relaksu, zatem obecność sauny czy tężni z pewnością przeważy w tym wypadku na plus. I jeszcze jedno – w związku z dużym zainteresowaniem bonem turystycznym, z którego Polacy dość chętnie korzystają, dobrze jest znaleźć obiekt, który go honoruje. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przecież przeznaczyć np. na zwiedzanie Wielkiej Krokwi czy wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch.