To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, które łączy sztukę, naukę i technologię. Wystawa ukazuje jak dalece genialność dzieł Salvadora Dalí wynikała z otwartego, prowokacyjnego i naukowego sposobu myślenia, a także z fascynacji teorią względności i czwartym wymiarem.
W tym roku obchodzimy 120 rocznicę urodzin katalońskiego artysty znanego ze swojego ekscentrycznego stylu, zarówno w sztuce, jak i życiu. Od charakterystycznego wąsa, który według Salvadora symbolizował antenę odbierającą kosmiczne sygnały, po ekstrawaganckie stroje i często prowokacyjne, teatralne zachowania, zwłaszcza przed publicznością – Dalí był prawdziwym geniuszem, który nie bał się przekraczać granic wyobraźni. Jego prace, pełne sennych pejzaży i zaskakujących elementów, stały się ikonami sztuki współczesnej, tworząc dzieła nie tylko na płótnie, ale także rzeźbiarskie, fotograficzne i filmowe.
Joanna Kowalkowska, prezeska zarządu Art Box Experience mówi o wystawie: – Dalí był pionierem w wykorzystaniu technologii w sztuce, a ten projekt kontynuuje jego dziedzictwo. To prawdziwa podróż w przyszłość sztuki cyfrowej i okazja, by przyjrzeć się najpopularniejszym dziełom artysty m.in. Trwałości Pamięci, czyli słynnym płynącym zegarom, Płonącej Żyrafie czy Kuszeniu Świętego Antoniego.
Wystawie towarzyszy bogaty program edukacyjny skierowany do wszystkich grup wiekowych. Można ją oglądać do końca roku w Warszawie w Fabryce Norblina, ul. Żelazna 51/53, poziom +2, budynek Plater od 9.00 do 21.00.