Forum Humanum, czyli spotkania ze sztuką…

Autor tekstu: , Data publikacji:

Uroczysta inauguracja cyklu spotkań kulturalno-artystycznych FORUM HUMANUM odbędzie się 15 kwietnia 2012r. w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim.

Gośćmi pierwszego spotkania będą światowej sławy skrzypkowie – prof. Krzysztof Jakowicz i Kuba Jakowicz (syn) oraz uznani polscy malarze – Marian Adamczyk (M.Adam) i Michał Adamczyk.

Nazwa projektu – FORUM HUMANUM – nawiązuje do tytułu dzieła malarskiego Mariana Adamczyka. W zamierzeniu organizatorów – Janiny Tuory (Kuratora projektu) oraz MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel (Mecenasa projektu), cykl ma stać się platformą do dyskusji o sztuce i kulturze między artystami a światem biznesu i źródłem wzajemnych inspiracji. FORUM HUMANUM to jedyna w swoim rodzaju możliwość podziwiania twórczości wybitnych przedstawicieli polskiego świata sztuki i jednocześnie bezpośredniego spotkania i rozmowy z autorami.

Zaproszenie do udziału w FORUM HUMANUM organizatorzy skierowali do świata biznesu (BCC, KPPP, Kluby Biznesu i in.), prezesów i właścicieli firm z Warszawy i dużej części województwa mazowieckiego, a także do ludzi sztuki, nauki i artystów. Motto cyklu to – spotkać sztukę, czerpać z niej, spotkać i poznać ciekawych ludzi i samemu być widzianym – słowem FORUM HUMANUM.