Dlaczego warto zainwestować w apartament?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od 5 do 7 procent wzrośnie w tym roku rynek apartamentów premium, prognozuje lider sprzedaży w tym segmencie Tacit Investment. To efekt rosnącej liczby osób zamożnych, które doceniają przede wszystkim wysoki standard i lokalizację lub szukają bezpiecznych inwestycji. Wartość mieszkań o najwyższym standardzie, położonych w najlepszych lokalizacjach przekracza 1,2 mld zł.

 

W Warszawie sprzedaje się rocznie około 100 mieszkań w najwyższym standardzie, w cenie przekraczającej 20 tys. Za m.kw. Blisko połowa z nich to apartamentuy w Cosmopolitan, wybudowanym przez Tacit Investment. Najbardziej spektakularne transakcje na stołecznym rynku w 2016 roku to 6 mln zł za apartament w Cosmopolitan Twarda 4 oraz ponad 11 mln zł w rezydencji Park Lane usytuowanej przy Łazienkach Królewskich.

– Konsekwentnie realizowana strategia przynosi efekty. Zwiększyliśmy sprzedaż apartamentów Cosmopolitan z 29 proce. na koniec 2014 do blisko 70 proc. na koniec 2016 roku. Ten rok chcemy zakończyć sprzedażą 90 procent apartamentów. Nasi klienci wybierają Cosmopolitan, bo chcą mieszkać w najlepszej lokalizacji, korzystać z wyjątkowej przestrzeni Placu Grzybowskiego czy Ogrody Saskiego, a poza tym – klucze do naszych apartamentów można odebrać od razu, w dniu podpisania umowy zakupu – mówi Karolina Kaim, prezes zarządu Tacit Investment.

Wzrastająca liczba transakcji na rynku apartamentów premium, to efekt m.in. rosnącej liczby osób zamożnych, poszukiwania bezpiecznych form lokowania kapitału oraz atrakcyjnych lokalizacji.
– Ceny nieruchomości w 2017 roku powinny nadal rosnąć ze względu na niski poziom stóp procentowych, dostępność kredytu mieszkaniowego, wzrost wiarygodności kredytowej gospodarstw domowych, poprawę ogólnej koniunktury gospodarczej oraz stopniowy wzrost inflacji. Wzrasta także liczba mieszkań kupowanych za gotówkę jako forma inwestycji i dywersyfikacja portfela, ponieważ stopa zwrotu z takiej inwestycji staje się coraz bardziej atrakcyjna, np. w porównaniu z depozytami – twierdzi Arkadiusz Krześniak, główny ekonomista Deutsche Bank Polska.

Wśród nabywców apartamentów premium są biznesmeni, menadżerowie i sportowcy, ale także właściciele firm rodzinnych z całej Polski. Polacy chcą mieszkać coraz wygodniej i doceniają lokalizację nieruchomości, wyróżniające ją otoczenie i ofertę.

Cosmopolitan Twarda 4 w Warszawie  to nowoczesny, całkowicie przeszklony budynek, zaprojektowany przez jednego z najwybitniejszych architektów XXI wieku Helmuta Jahna. Oferuje duże, jasne, przestronne wnętrza, z możliwością otwierania okien, z których roztacza się spektakularny widok na stolicę. Budynek jest już znany na mapie wydarzeń kulturalnych miasta. Organizowane są w nim wystawy, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Tacit Investment to doświadczony inwestor z silną pozycją kapitałową – prekursor na rynku nieruchomości premium w Polsce. Tworząc nowe kategorie produktowe, nadaje ton przyszłości rynku nieruchomości tego typu w Polsce.
apartamentycosmopolitan.pl