Finnair odleciał z Wrocławia do Helsinek

Autor tekstu: , Data publikacji:

Pierwsze dni kwietnia to na wrocławskim lotnisku początek letniej siatki połączeń. Pasażerowie korzystają z lotów do Helsinek, które oficjalnie zainaugurowano 4 kwietnia. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele zarządu Portu Lotniczego Wrocław oraz przewoźnika realizującego połączenie, linii lotniczych Finnair.

– Ta chwila to dla nas powód do radości, ale również nagroda za ogromne zaangażowanie, jakim codziennie wykazują się pracownicy portu. W rozwijającej się we Wrocławiu siatce połączeń lot do Helsinek jest szczególnie cenny z kilku powodów. Oprócz znaczenia i oferty fińskiego lotniska podróżni na pewno docenią walory turystyczne kraju północy i jego stolicy. Codzienne loty o dwóch różnych porach umożliwiają zaplanowanie krótkiego wypadu do Finlandii. Cieszymy się także, że we Wrocławiu pojawiły się maszyny Oneworld, co sprawia, że mamy w naszym porcie przedstawicieli trzech kluczowych sojuszy lotniczych na świecie – mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Podróżni lecący z Wrocławia mają szeroki wachlarz wyboru połączeń z Helsinkami. Linie lotnicze Finnair będą obsługiwać loty przez 7 dni w tygodniu. W poniedziałki, środy, piątki i niedziele samoloty startują o 8:25, natomiast w czwartki, wtorki i soboty o 18:00. Trasa jest obsługiwana przez Embraera 190, oferującego sto komfortowych miejsc. Nowe połączenie uroczyście zainaugurowano podczas briefingu prasowego, który odbył się przed czwartkowym lotem. Maszynę Finnair na lotnisku powitał salut wodny, a w strefie VIP lotniska na dziennikarzy czekali członkowie zarządu Portu Lotniczego Wrocław, przedstawiciele samorządów Wrocławia i Dolnego Śląska oraz linii lotniczych Finnair.

– Finnair jest związany z Polską od ponad 50 lat i cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze usługi poza Warszawę, Kraków i Gdańsk o tętniący życiem Wrocław. Oprócz tego, że jest to niezwykle ciekawe miejsce dla osób szukających odpoczynku w malowniczej okolicy, Wrocław jest również znany jako polska Dolina Krzemowa, dlatego uważamy, że będzie bardzo atrakcyjną destynacją, szczególnie dla osób podróżujących służbowo. Jednocześnie jesteśmy nadal zaangażowani w obsługę naszych polskich klientów, oferując im dogodne połączenia z Finlandią i naszymi dalekodystansowymi kierunkami w Azji i Stanach Zjednoczonych – powiedział Arunas Skuja, dyrektor ds. rynku Finnair w Europie.

Finnair oferuje połączenia do niespełna 100 destynacji w Finlandii, Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Północnej, oferując klientom dogodne rozkłady lotów i krótkie czasy przesiadek dzięki nowoczesnemu hubowi w Helsinkach.

Siatka połączeń długodystansowych Finnair obejmuje popularne kierunki w Azji, takie jak Hongkong, Singapur, Delhi, Seul, Szanghaj, Tokio Haneda, Tokio Narita i Osaka. Narodowy przewoźnik Finlandii lata także do Bangkoku i Phuket, a na Bliskim Wschodzie do Dubaju i Doha. W Ameryce Północnej całorocznymi kierunkami Finnair są Nowy Jork, Dallas i Los Angeles, a sezonowo obsługuje się także loty do Chicago, Miami i Seattle.

Finnair niedawno wprowadził na rynek nowoczesne, przyciągające wzrok fotele w Klasie Biznes oraz zupełnie nową Klasę Ekonomiczną Premium z własną, dedykowaną kabiną. Dzięki temu przewoźnik może oferować jeszcze lepsze doznania swoim pasażerom podróżującym na wybranych trasach długodystansowych.