Jaki uchwyt do telefonu wybrać? Przegląd uchwytów do samochodu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Żeby w bezpieczny sposób odbierać i wykonywać połączenia w trakcie jazdy samochodem, należy zaopatrzyć się w specjalny uchwyt do telefonu. To przydatny gadżet, który pozwoli nie tylko łatwo nawiązywać połączenia, ale też ułatwi korzystanie z nawigacji. Jakie są najpopularniejsze rodzaje uchwytów na telefon? Które cechy warto wziąć pod uwagę, kupując tego typu gadżet? Podpowiadamy!

Rodzaje uchwytów do telefonu

Oferta uchwytów na telefon do samochodu jest bardzo duża. Najprościej jest podzielić dostępne modele pod względem miejsca ich montażu. Wtedy można wyróżnić uchwyty do telefonu montowane na:

  • desce rozdzielczej – to najpopularniejszy z wariantów. Wygoda korzystania z niego jest uzależniona nie tylko od rodzaju uchwytu do telefonu, ale też kształtu deski rozdzielczej.
  • szybie – są wyposażone w specjalną przyssawkę, dzięki której można utrzymać uchwyt wraz z telefonem w odpowiedniej pozycji. Główną zaletą tego rozwiązania jest łatwość montażu i demontażu konstrukcji. Z kolei za wadę można uznać niewielkie ograniczenie widoczności.
  • kratce wentylacyjnej – to rozwiązanie, które dobrze sprawdza się w przypadku konieczności odebrania połączenia lub uruchomienia nawigacji. Jednak jeśli telefon będzie zbyt duży, może w znacznym stopniu ograniczyć przepływ powietrza.

Rodzajów tego gadżetu jest oczywiście dużo więcej. Wymienione powyżej to jedynie najczęściej spotykane.

Uchwyt na telefon do samochodu – jaki wybrać?

Szeroki asortyment uchwytów do telefonu powoduje, że wybór konkretnego modelu nie jest prostą sprawą. Dokonując zakupu, warto wziąć pod uwagę kilka parametrów. Jakich?

  • Zsynchronizowanie ze smartfonem

W sklepach są dostępne zarówno uchwyty, które pasują jedynie do konkretnego rodzaju urządzeń, jak i te, o charakterze uniwersalnym. Przed zakupem, szczególnie w tym ostatnim przypadku, należy sprawdzić zakres regulacji gadżetu. Tylko dzięki temu będzie można się upewnić, że będzie pasował do wybranego urządzenia.

  • Miejsce montażu

Na rynku można znaleźć uchwyty w wersji tradycyjnej, które za pomocą ruchomych elementów przytrzymują telefon, ale też specjalne uchwyty magnetyczne do telefonu – wystarczy przyłożyć do nich smartfon, by go unieruchomić i utrzymać w powietrzu. Jeśli chodzi o samo miejsce montażu, do wyboru są gadżety, które można umieścić na szybie, desce rozdzielczej, kratce wentylacyjnej itp.

  • Funkcjonalność

Wygodny w użytkowaniu uchwyt powinien być wyposażony w regulację pochylenia telefonu i możliwość obracania go na boki.

  • Wygląd

Uchwyt do telefonu powinien być nie tylko funkcjonalny, ale też stylowy. Warto wybrać model, który swoim designem będzie pasował do wnętrza samochodu.

Najważniejsze o czym należy pamiętać to fakt, że wybór odpowiedniego uchwytu do telefonu dobrze jest uzależnić od posiadanego modelu smartfona: https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml. Jedynie wtedy można mieć pewność, że zakupiony gadżet będzie w pełni funkcjonalny.