Inteligentny gadżet na każdą rękę

Autor tekstu: , Data publikacji:

Nowe technologie znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Pojawienie się inteligentnych zegarków zrewolucjonizowało spojrzenie na ten gadżet. Mnogość wzorów i modeli pozwala dobrać odpowiedni model do każdych upodobań.

Z ust nie jednego producenta zegarków usłyszeć można, że zegarki mogą być nie tylko użytecznym dodatkiem, ale prawdziwą pasją. Pierwsze prototypy dzisiejszych zegarków powstały już w XVI wieku. Dostępnych jest wiele modeli, dla kobiet, mężczyzn jak i dzieci. Jednak najnowszym hitem są inteligentne zegarki posiadające szereg dodatkowych funkcji oprócz odmierzania czasu. Dostępnych jest wiele modeli w rożnych wersjach kolorystycznych zarówno z zapięciem w postaci bransoletki lub popularnego paska. Nie zawiodą się więc zarówno tradycjonaliści jak i fani najnowszych technologii. Większość modeli bazuje na systemie operacyjnym Android kojarzonym głównie ze smartfonami. Zakres możliwości zależny jest od konkretnego modelu, do ciekawych funkcji należy przeglądanie stron internetowych, wysyłanie wiadomości, słuchanie radia czy kontakt ze znajomymi na facebooku.

Zwrócić trzeba jednak uwagę, że dostępna pamięć jest ograniczona najczęściej do 4 lub 8 GB, co pozwala jednak na swobodne korzystanie. Dostęp do aplikacji stworzonych dla użytkowników systemu android daje możliwość rozszerzenia funkcji dostosowując smartwatch do indywidualnych upodobań. Port bluetooth i micro usb umożliwia łatwą synchronizację zegarka z telefonem lub komputerem. Modele w wyższej półki cenowej posiadają także wbudowany moduł gps, łączność wifi oraz aparat fotograficzny. Istotną kwestią jest również żywotność baterii, która oscyluje w granicach od kilku do nawet kilkuset godzin użytkowania bez konieczności ładowania. Rozdzielczość wyświetlacza należy do parametrów jakie warto dobrać do indywidualnych potrzeb, większy wyświetlacz z pewnością zwiększa komfort korzystania, szczególnie u osób z wadami wzroku i u dzieci. Inteligentny zegarek to dodatek jaki z pewnością warto mieć. Ważne by w tym wypadku postawić nie tylko na ilość ciekawych funkcji, ale także jakość wykonania i możliwości ulepszania tego gadżetu. Więcej szczegółowych informacji na temat dostępnych modeli można znaleźć na stronie Deyde.com.