Hilton Paris Opera już przyjmuje gości

Autor tekstu: , Data publikacji:

50 milionów dolarów kosztowała sieć hoteli Hilton Hotels & Resorts renowacja historycznego i jednego z najbardziej okazałych hoteli w Paryżu. Hilton Paris Opera już przyjmuje pierwszych gości.

Hotel jest usytuowany na prawym brzegu Sekwany, w bezpośrednim sąsiedztwie Opery Garniera, Pól Elizejskich oraz butików w Galerii Lafayette i Printemps na bulwarze Haussmanna. W pierwotnej wersji hotel został zaprojektowany przez architekta Juste Lischa. Otwarto go w 1889 r., a pierwszymi gośćmi byli odwiedzający paryską wystawę światową (Exposition Universelle).

Historyczny charakter obiektu doskonale widać na przykładzie Le Grand Salon. Wysokie na 14 metrów sufity oraz ręcznie malowane freski tworzą atmosferę luksusu z wystrojem rodem z Belle Epoque. Tuż przy głównym wejściu znajduje się bar Le Petit charakteryzujący się mniejszą przestrzenią i bardziej kameralną atmosferą. W hotelu dostępnych jest łącznie 268 pokoi i apartamentów, kilka barów i restauracji oraz sal konferencyjnych. Całość została odnowiona pod nadzorem renomowanego biura projektowego Richmond International. Koszt – 50 milionów dolarów.

– Francja ma największy wewnętrzny rynek turystyczny w Europie. Szacuje się, że do 2018 roku jego wartość osiągnie 100 mln, a sam Paryż utrzyma swoją pozycję jednego z najchętniej odwiedzanych miast. Hilton Worldwide jest związany z tym miastem od bardzo dawna. Cieszymy się, że możemy przywrócić dawny blask jednemu z jego najbardziej okazałych hoteli. Gruntowna renowacja sprawiła, że Hilton Paris Opera otworzył swoje drzwi zarówno dla Paryżan, jak i gości z zagranicy – powiedział podczas uroiczystego otwarcia hotelu Simon Vincent, wiceprezes Hilton Worldwide.

Hilton Paris Opera_2

Każda część hotelu Hilton Paris Opera została odrestaurowana z uwzględnieniem historycznego charakteru hotelu. Najbardziej eleganckim elementem hotelu jest apartament Marii Callas o powierzchni 81 m2. Oprócz przestronnego salonu z wysokimi stropami, charakterystycznymi dla budynków przy bulwarze Hausmanna, apartament posiada również elegancko urządzoną sypialnię z łożem królewskim oraz dodatkową sypialnię z podwójnymi łóżkami. Oba pomieszczenia mają osobne łazienki z prysznicem, wykończone wypolerowaną płytą kamienną. Hotel Hilton Paris Opera oferuje również 29 innych apartamentów, niektóre z pięknymi, francuskimi balkonami. Ich goście otrzymują do dyspozycji ekspresy do kawy Nespresso, łazienki z pełnym wyposażeniem oraz rozszerzone pakiety powitalne. Dostęp do strefy Executive Lounge, gdzie serwowane są śniadania i popołudniowe przekąski, jest wliczony w cenę noclegu. Hotel szczyci się również luksusowym klubem fitness oraz sześcioma salami konferencyjnymi z dostępem do naturalnego światła. Sala balowa Baccarat z żyrandolami w stylu retro od słynnego producenta kryształów została odnowiona do stanu z lat swojej świetności i może pomieścić nawet 180 gości przy okazji różnych wydarzeń.